Zamknij
REKLAMA

Jastrowie: Mieszkaniec Więcborka zatrzymany z nielegalnym tytoniem

15:15, 11.10.2017 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Jastrowie: Mieszkaniec Więcborka zatrzymany z nielegalnym tytoniem - fot. KPP Złotów

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu, zabezpieczyli blisko 100 kilogramów nielegalnego tytoniu. W sprawie zatrzymano 57-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe - informuje KPP w Złotowie.

5 października jastrowscy kryminalni prowadząc działania ukierunkowane na ujawnianie przestępstw skarbowych, zatrzymali do kontroli drogowej wytypowany wcześniej pojazd marki mercedes. Kontrolę przeprowadzono na trasie Trzebieszki – Jastrowie. Kierowcą okazał się 57-letni mężczyzna mieszkaniec Więcborka.

Podczas kontroli i rozpytania w temacie przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy 57-latek wykazywał duże zdenerwowanie, jak się okazało miał ku temu powody.

Policjanci ujawnili w mercedesie pięć worków jutowych z krajanką tytoniową bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Po zabezpieczeniu i przeważeniu nielegalnej kontrabandy okazało się, że policjanci udaremnili wprowadzenie do obiegu blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej, której wartość uszczupliłaby skarb państwa o blisko 76 tysięcy złotych.

Mężczyzna od śledczych usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości ponad 2 tysiące złotych.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (2)

??

0 0

Kto był taki przedsiębiorczy? 22:34, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

0 0

Nikt nic nie wie? 08:14, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone