Zamknij
REKLAMA

Okradał kobiety przy obwodnicy Bydgoszczy

14:04, 13.10.2017 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Okradał kobiety przy obwodnicy Bydgoszczy - fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn wytypowali i zatrzymali mieszkańca Nakła nad Notecią podejrzanego o kradzieże i rozbój. Mężczyzna okradał kobiety przy obwodnicy Bydgoszczy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem - informuje podkom. Przemysław Słomski z KWP Bydgoszczy.

Sprawa miała swój początek 21 września 2017 roku, wówczas policjanci z bydgoskich Wyżyn przyjęli pierwsze zawiadomienie dotyczące kradzieży. Z relacji zgłaszającej wynikało, że została okradziona przez osobę, która podjechała do niej samochodem przy krajowej "10". Mężczyzna ukradł jej torebkę z zawartością. Sprawą zajęli się kryminalni.

Na początku października wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży. Sytuacja wyglądała podobnie. Przy obwodnicy Bydgoszczy mężczyzna podjeżdża do kobiety. Wykorzystując jej nieuwagę kradnie jej torebkę z zwartością i odjeżdża.

W międzyczasie, policjanci typowali sprawcę. Szczegółowa analiza zebranych informacji doprowadziła ich do jednego z mieszkańców Nakła nad Notecią. Podejrzewanym okazał się być 22-latek. Co więcej, funkcjonariusze odkrywają, że młody mężczyzna może mieć związek z rozbojem, który miał miejsce w kwietniu 2017 roku przy DK 10. Pokrzywdzona wtedy straciła telefon komórkowy oraz torebkę z zawartością.

W środę (11.10.2017) kryminalni namierzyli i zatrzymali do sprawy młodego mieszkańca Nakła. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (12.10.2017) śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu trzy zarzuty przestępstw. Dwa dotyczą kradzieży, a trzeci rozboju.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sadu o tymczasowy areszt. Dzisiaj (13.10.2017) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 22-latka na trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Bydgoszcz)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone