Zamknij
REKLAMA

Trzej mieszkańcy powiatu sępoleńskiego wyłudzali z aptek narkotyki

15:01, 12.01.2018 | źródło: KPP Chojnice
REKLAMA
Skomentuj
Trzej mieszkańcy powiatu sępoleńskiego wyłudzali z aptek narkotyki - fot. policja.pl

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w środę posługiwał się fałszywymi receptami. W ten sposób starał się wyłudzić silnie działające środki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym. W toku czynności zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn, którzy również mieli związek z tą sprawą - informuje KPP w Chojnicach.

W minioną środę chojnicka komenda otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu posłużenia się podrobioną receptą przez klienta jednej z miejscowych aptek. Kryminalni niezwłocznie podjęli działania w celu ustalenia wszelkich okoliczności tej sprawy. Nie skończyło się jedynie na zatrzymaniu 37-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego, który próbował zrealizować podrobioną receptę na środek narkotyczny. W toku czynności prowadzonych przez policjantów zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn, tj. 21- i 18-latka, mieszkańców powiatu sępoleńskiego, biorących udział w tym procederze. Okazało się, że oszuści, posługując się dobrze podrobionymi receptami, od pewnego czasu wyłudzali narkotyczne środki przeciwbólowe, narażając na straty Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyłudzeń dokonywali na terenie województw: pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Narkotyki przeznaczali na własny użytek, dzieląc się wyłudzonym towarem. 

W ostatnich dniach wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i oszustwa na szkodę NFZ. Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(źródło: KPP Chojnice)
REKLAMA

Komentarze (4)

JaJa

0 0

Sępólno słynie z takich ludzi... 19:51, 12.01.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mmmmmm

0 0

Chojnice większe to i znafcuf Sępólna wiecej 20:37, 12.01.2018


Slumilioner Slumilioner

0 0

Popatrz gościu na siebie. 00:40, 13.01.2018


gchgch

0 0

służba zdrowia taka skomputeryzowana, dochtór nawet katary ma w komputerze, a bieżącej kontroli recept na leki niebezpieczne nie ma,
wiem że trochę biurokracji medycznej by przybyło ale lepsze to niż hodowla narkomanów 20:35, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone