REKLAMA

77 mandatów karnych podczas policyjnej akcji NURD w powiecie złotowskim

15:49, 12.02.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
77 mandatów karnych podczas policyjnej akcji NURD w powiecie złotowskim - fot. ps

9 lutego br. był ostatnim dniem, policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje KPP w Złotowie.

Do działań skierowanych zostało łącznie 24 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci skontrolowali 140 pojazdów i wylegitymowali łącznie 160 osób.

Najwięcej ujawnionych wykroczeń polegało na przekroczenie prędkości w obrębie przejść dla pieszych – 36 wykroczenia. Ponadto ujawniono 16 wykroczeń polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących w stosunku do pieszych i rowerzystów, 3 wykroczenia polegające na przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych, 2 wykroczenia polegające na nieprawidłowym zachowaniu rowerzystów, jazda rowerem po przejściu dla pieszych – 2 wykroczenia.

Policjanci nałożyli 77 mandatów karnych i zastosowali 3 pouczenia. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami czy pieszymi, to od rozwagi i zdrowego rozsądku każdego z nas, zależy stan bezpieczeństwa na drodze. Policyjne akcje prewencyjne maja tylko przypominać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe, konsekwencją łamania tych przepisów jest często utrata zdrowia, a nawet życia.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018