Zamknij
REKLAMA

Przewozili BMW 700 rygli nielegalnych papierosów

14:03, 15.05.2018 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Przewozili BMW 700 rygli nielegalnych papierosów - fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj (14.05.18) patrol Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy dbał o bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 10 w rejonie Solca Kujawskiego. Około godziny 20:00 do dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania nie zastosował się kierujący bmw. Mężczyzna na ich widok zjechał w przeciwnym kierunku i wjechał na posesję. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg i zatrzymali go oraz towarzyszącą mu kobietę - informuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Chwilę później podczas kontroli obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w bagażniku, policjanci ujawnili kartony z papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzy. Takie same opakowania znajdowały się na tylnym siedzeniu auta pod przykryciem. „Właściciele” zapytani o ich pochodzenie oświadczyli, że zakupili je w Warszawie i są one przeznaczone do dalszej sprzedaży.

Po przeliczeniu ich okazało się, że jest to 700 rygli papierosów różnych marek. W ten sposób para uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę 140 tysięcy złotych.

58-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

(źródło: KWP Bydgoszcz)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone