Zamknij
REKLAMA

Łatek na zasłużonej emeryturze. Policyjny pies zamieszkał ze swoim przewodnikiem

10:38, 16.05.2018 | źródło: KMP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Łatek na zasłużonej emeryturze. Policyjny pies zamieszkał ze swoim przewodnikiem - fot. KMP w Bydgoszczy

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek, po 11 latach służby, przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika asp. szt. Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków - informuje podkom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Bydgoski policjant asp. szt. Krzysztof Furmaniuk w policji pracuje od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę. Policjant, gdy został przewodnikiem miał świadomość, że czas służby policyjnego psa jest dużo krótszy niż człowieka. Liczył się z tym, że kiedyś pies będzie musiał przejść na emeryturę. Widział, że kiedy ta chwila nadejdzie Łatek stanie się członkiem jego rodziny. Nie wyobrażał sobie, żeby  nie zabrać Łatka do swojego domu, tym bardziej, że przez lata wspólnej służby ogromnie się zżyli.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób policjantom z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji, w prowadzonych przez nich czynnościach.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi asp. szt. Krzysztof Furmaniuk mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Łatek to dla asp. szt. Krzysztofa Furmaniuka prawdziwy przyjaciel i wie, że przez lata ciężkiej służby zasłużył na spokojną starość w kochającej rodzinie. Łatek (ALT 14407 to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

(źródło: KMP Bydgoszcz)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone