REKLAMA

REKLAMA
11:36, 02.03.2017
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Zarządu Powiatu Nakielskiego - starosta Tomasz Miłowski, wicestarosta Andrzej Kinderman i radny Jan Kominiak – uczestniczyli w uroczystości pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu, w ten sposób okazując szacunek pamięci osób, organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej podjęły się nierównej walki z sowieckimi władzami o suwerenność i niepodległość Polski. Następnie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na znajdującym się na nakielskim cmentarzu grobie żołnierza niezłomnego o nazwisku Franciszek Sokół, pseud. "Czapla", "Dziadek".
11
16:36, 01.03.2017
W dniu 1 marca o godzinie 9:15 pod Pomnikiem Wdzięczności Ku Czci Chrystusa Króla zebrała się grupa członków, sympatyków PiS, Kukiz 15 i zwykłych mieszkańców naszej gminy, chcąca oddać hołd Żołnierzom Wyklętym.
05:08, 01.03.2017
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER oraz Jarosław Butkiewicz zapraszają na pieszą wędrówkę po zanikających obiektach D.A.G. Fabrik Bromberg, gdzie poznamy historię fabryki. Będzie to ostatnia szansa na wspólne przechadzanie się między kręgami wyciskarek i walcarek ciasta prochowego, które, przez decyzję władz, znikną z naszego krajobrazu na zawsze.
3
18:50, 28.02.2017
Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Kultury i Sztuki po raz kolejny przyłączają się do akcji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Sępólna do wspólnego uczczenia pamięci Niezłomnych, bohaterów historii, która dzięki temu świętu zostaje przypominana.
02:48, 24.02.2017
W najbliższą niedzielę, 26 lutego, odbędzie się II Bieg Tropem Wilczym organizowany w ramach V Pilskich Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017