Zamknij

Praca w Holandii ? co warto wiedzieć i jak jej szukać?

18:54, 17.07.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj artykuł sponsorowany artykuł sponsorowany

W ostatnich latach, przynależność Polski do Unii Europejskiej pozwoliło wielu ludziom nie tylko podróżować, ale także i pracować w innych państwach. Obecnie popularna jest praca w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, ale również i praca w Holandii. Dużą uwagę Polaków przyciąga w szczególności ostatni z wymienionych krajów, bowiem to właśnie tam można znaleźć największą liczbę ofert pracy zarówno stałej, jak i sezonowej. Zanim jednak zdecydujesz się na wyjazd do Holandii, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami o holenderskim rynku pracy, zarobkach, a także panujących tam zwyczajach.

Jak i gdzie szukać ofert pracy w Holandii?

Holenderski rynek pracy jest znany w Europie przede wszystkim z prac sezonowych, między innymi przy uprawach kwiatów czy zbieraniu owoców. Jednakże nie brakuje także ofert z branży budowlanej czy gastronomicznej. Znalezienie odpowiedniej oferty, pasującej do oczekiwań pracowników nie zawsze okazuje się być proste, dlatego warto zadać sobie pytanie: jak znaleźć właściwą dla siebie pracę w Holandii? Bardzo często o wyjeździe w celach zarobkowych decydują opinie znajomych i rodziny, a także doświadczenie najbliższych w pracy poza granicami Polski.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy ani znajomych ani rodziny pracującej za granicą? Warto wtedy posiłkować się poszukiwaniem pracy przez internet. Istnieje wiele portali oferujących pracę za granicą. Popularną stroną wśród osób poszukujących pracy za granicą jest www.pracujwunii.pl. Znaleźć tam można ogłoszenia pracy zarówno z Holandii, jak i innych krajów europejskich. Poza ogłoszeniami strona ta posiada rozbudowaną sekcję poradników przydatnych w trakcie podejmowania decyzji o wyjeździe do pracy za granicę.

Realia życia w Holandii

W Holandii wiele ofert pracy opiera się na tak zwanych kontraktach zerowych. Zawierają one przede wszystkich minimalną liczbę godzin tygodniowo, które pracodawca może zapewnić. Oznacza to, iż jeśli firma nie będzie posiadała zleceń w danym momencie, pracownik może otrzymać minimalną płacę zawartą wcześniej w umowie. Taki typ kontraktu jest bardzo popularny, w wielu przypadkach zapewnia przyszłym pracownikom wypłatę minimalną, często pomimo braku jakichkolwiek zleceń. 

Warto zwrócić uwagę na to, że liczne holenderskie ogłoszenia o pracę oferują także zakwaterowanie, a niekiedy - również i wyżywienie. Nie zawsze doświadczenie czy znajomość danego języka (holenderskiego, bądź angielskiego) są wymaganiami obowiązkowymi, jednak w głównej mierze są one uzależnione od branży, w której poszukiwana jest praca. 

Pamiętajcie, że dostępnych ofert jest bez liku, dlatego jedyne, co jest potrzebne, to dobre chęci i odrobina odwagi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Ambasada Holandii w Ambasada Holandii w

0 0

Jest wiele sposobów szukania pracy, również sezonowej, w Holandii. Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od znajomości języka holenderskiego lub angielskiego, posiadanego wykształcenia i umiejętności. Szukanie w Holandii pracy od zaraz nie jest najlepsze, ponieważ potrzeba czasu na właściwe przygotowanie się do wyjazdu i sprawdzenie opinii o różnych pracodawcach. Na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie można poczytać na temat szukania pracy przez agencje, urząd pracy czy portale społecznościowe: http://wholandii.pl/praca-w-holandii 22:05, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%