Zamknij
REKLAMA

Czym jest kredyt balonowy? Zobacz, co zyskujesz kupując auto w ten sposób

17:40, 14.09.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
artykuł sponsorowany

Chociaż na polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów nowych, Polacy nadal chętnie kupują pojazdy używane. Tymczasem warto poszukać dogodnych form finansowania zakupu auta, aby mieć dostęp do samochodów nowych – pochodzących prosto od dealera. Sprawdź, na czym polega kredyt balonowy i dlaczego jest to korzystne rozwiązanie.

Zakup nowego samochodu dla wielu Polaków nadal pozostaje w sferze marzeń. Dla większości jest to bowiem nieosiągalne z finansowego punktu widzenia. Aczkolwiek są osoby, które uważają że auto prosto z salonu bardzo szybko traci na wartości. Okazuje się, że kompromisem w obu przypadkach może być kredyt balonowy. Dzięki niemu można mieć nowy samochód na raty, a jednocześnie sporo zyskać.


Kredyt balonowy – na czym polega?

Kredyt balonowy to nowoczesna forma finansowania samochodu, na którą moda przybyła z Zachodu. Jego cechą charakterystyczną jest rata balonowa, która stanowi znaczącą część kredytu. Niski jest natomiast wkład własny oraz comiesięczna rata.

Po upływie okresu kredytowania, kredytobiorca może spłacić pozostałą część zobowiązania (ratę balonową) i zatrzymać pojazd. Może również zwrócić samochód i podpisać umowę na nowe auto. Ta druga opcja jest korzystniejsza, ponieważ środki uzyskane po odkupieniu samochodu przez dealera można przeznaczyć na spłatę raty balonowej. Jeżeli posiadane auto charakteryzuje się wysoką wartością rezydualną – tak jest m.in. w przypadku samochodów marki Toyota, środki pozyskane ze sprzedaży pojazdu w całości wystarczą na pokrycie raty balonowej oraz wpłatę początkową na kolejne auto.


Kredyt balonowy – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Coraz więcej Polaków rezygnuje z użytkowania pojazdu przez długie lata. Dlatego z większą przychylnością patrzą na produkty finansowe, które pozwalają na systematyczną wymianę samochodu na nowy – co 3-4 lata. Taką możliwość daje właśnie kredyt balonowy. Ponadto można otrzymać nie tylko nowy samochód na raty, ale też znacząco obniżyć wysokość opłacanego co miesiąc zobowiązania – nawet do 40 proc.

Decydując się na sfinansowanie samochodu kredytem balonowym, można:

  • użytkować auto, które jest stale na gwarancji producenta – zapewnia to wymiana pojazdu co kilka lat
  • płacić raty nawet do 40 proc. mniejsze w porównaniu z klasycznym kredytem samochodowym
  • obniżyć wysokość wkładu własnego do nawet 10 proc. wartości samochodu
  • uniknąć konieczności poszukiwania nowego nabywcy pojazdu – użytkowany pojazd oddawany jest w rozliczeniu.

Ponadto analizy ekspertów wskazują, że np. Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku pozwala na zakup droższych średnio o 15 proc. wersji samochodów z bogatszym wyposażeniem. Jest to możliwe dzięki niskim i stałym kosztom kredytu.

Kredyt balonowy staje się coraz większą konkurencją dla standardowych kredytów bankowych. Taką formę finansowania warto rozważyć, chcąc użytkować nowy samochód na raty, będący stale na gwarancji producenta i płacąc przy tym stosunkowo niskie raty, które nie są zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018