Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze informacje o rejestrze BIK

08:24, 19.09.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Nie wszyscy pożyczkobiorcy zdają sobie sprawę z tego, że nawet niewielkie zadłużenie może zostać odnotowane w bazach rejestrów dłużników. Nie chodzi tu wyłącznie o rejestry długów, które przemawiają na naszą niekorzyść. Istnieją również bazy, które przechowują pozytywne informacje na temat historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Do takich należy Biuro Informacji Kredytowej. Za sprawą alertów BIK i raportów możliwe będzie skontrolowanie naszej sytuacji i zadbanie o bezpieczeństwo danych.

Czym są rejestry dłużników?

Każda osoba, która co najmniej raz miała zobowiązanie finansowe, posiada notkę w Biurze Informacji Kredytowym, które podobne jak rejestry dłużników, gromadzi nasze dane. Różni się od nich tym, że  pomaga nam zbudować pozytywną historię kredytową. Dostępne dla nas alerty BIK i raporty pozwolą nam kontrolować naszą sytuację i zadbać o bezpieczeństwo danych.

Każdy, kto choć raz znalazł w swojej skrzynce pocztowej list z ponagleniem do zapłaty, na pewno wie, czym są rejestry dłużników. Bazy rejestrów, w których to odnotowane są dane osób posiadających problemy ze spłatą zadłużenia jest kilka. Podlegają one pod Biuro Informacji Gospodarczych i służą odnotowaniu zaległości finansowych osób oraz firm.

Bez wątpienia, najbardziej znaną bazą danych o dłużnikach jest Krajowy Rejestr Długów. Trafimy tam mają zaległości w kwocie od 200 zł. W przypadku przedsiębiorstw będzie to 500 zł. Możemy wyróżnić BIG Infomonitor i ERIF. Wspomniane rejestry zajmują się pośredniczeniem w przekazywaniu informacji gospodarczych. To właśnie one dotyczą zadłużenia, terminowej spłaty należności oraz braku uregulowania wpłaty w ustalonym terminie.

Wiele osób zadłużonych zastanawia się, czy dostanie pożyczkę pomimo faktu, że figuruje w rejestrze dłużników. Nie wszystkie firmy pożyczkowe działające na rynku dają taką możliwość. Część z nich sprawdza, czy znajdujemy się w bazach, co z pewnością wpłynie na decyzję odnośnie naszej aplikacji. Warto dodać, że samodzielnie możemy kontrolować naszą sytuację finansową poprzez korzystanie z zasobów BIG.

Mądre pożyczanie charakteryzuje się kilkoma bardzo ważnymi cechami. Nie bez znaczenia jest wybór firmy pożyczkowej, kwoty szybkiej pożyczki oraz okresu pożyczkowania. W podjęciu decyzji o wyborze instytucji pozabankowej pomoże nam ranking ze strony chwilowkiok.pl

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018