Zamknij
REKLAMA

Uroczystość ślubna w plenerze

15:04, 06.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Coraz więcej par marzy o zorganizowaniu uroczystości ślubnej i imprezie weselnej w plenerze. Od kilku lat jest to możliwe. Zmiany w prawie sprawiły, że zarówno śluby cywilne jak i kościelne mogą być zorganizowane poza urzędami i kościołami. Jednak ich organizacja wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń. Jest to proces trudny i długotrwały, a dodatkowo urzędnicy i władze kościelne mogą odmówić bez podania przyczyny. Jednak jeżeli mamy już zgodę to można przystąpić do organizacji.

Pora roku

Pierwszy krokiem jest wybór daty. Uroczystości ślubne i wesela w plenerze powinny być organizowane późną wiosną lub latem. Jeżeli zatem planujecie ślub w grudniu – uroczystość plenerowa nie jest dla Was.

Wybierając datę należy być bardzo ostrożnym. Wydaje się, że pierwsza połowa września to ciągle dobry termin. W końcu trwa jeszcze astronomiczne lato. Tymczasem doświadczenia minionych lat pokazują, że początek września często przynosi załamanie pogody. A deszcz, słota i niskie temperatury nie sprzyjają dobrej zabawie w plenerze.

Niezbędne formalności

Jeżeli planujecie uroczystość ślubna we własnym ogrodzie, możecie pominąć ten akapit. Niewielkie są bowiem szanse na to, że ktoś zabroni Wam organizacji imprezy na własnej posesji. Jeżeli jednak marzy Wam się ślub na plaży lub nad brzegiem jeziora, będziecie musieli uzyskać pozwolenie właściciela lub zarządcy terenu. Doświadczenia pokazują, że dużo łatwiej jest uzyskać zgodę prywatnego właściciela, a przy terenach należących do miast lub gmin często pojawiają się kłopoty. Może się na przykład okazać, że wybrane przez nas miejsce jest już zarezerwowane pod inne wydarzenia.

Żeby uniknąć problemów należy jak najszybciej podpisać odpowiednią umowę. To absolutna podstawa, która pomoże uniknąć wielu potencjalnych problemów. Następnym krokiem powinno być poinformowanie o uroczystości odpowiednich władz (na przykład Policji).

Wygoda gości

Kiedy wszystkie formalności są już za Wami można pomyśleć o wygodzie gości. Pogoda w Polsce jest niestety trudna do przewidzenia, a prognozy są często błędne. Może się okazać, że pomimo wybrania najlepszej możliwej daty, uroczystość będzie się odbywać w strugach ulewnego deszczu. Możliwe jest również, że imprezie będzie towarzyszyć ogromny upał.

Żeby zapewnić gościom odpowiedni poziom wygody należy przygotować się na wszelkie ewentualności. Świetnie efekty przynosi rozłożenie profesjonalnego namiotu imprezowego lub wystawowego. Namioty takie są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu doskonale chronią gości przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo posiadają rozkładane ściany, co może okazać się bardzo przydatne podczas wietrznej pogody.

Po zabezpieczeniu się przed ewentualnymi zagrożeniami ze strony pogody można przystąpić do aranżacji przestrzeni, wyboru dodatków i innych już przyjemnych czynności związanych z organizacją ceremonii ślubnej. A później z niecierpliwością wyczekiwać tej szczególnej dla każdego daty i cieszyć się fantastyczną imprezą.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018