REKLAMA

Co oferuje nam branża motoryzacyjna?

09:58, 20.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Co oferuje nam branża motoryzacyjna? - fot. nadesłane

Współczesny świat stawia na ciągły rozwój, a rynek motoryzacyjny jest tego najlepszym przykładem, gdyż nieustannie rozwija się na różnych płaszczyznach. Z roku na rok możemy obserwować coraz to nowsze modele samochodów, przystosowanych do każdego rodzaju kierowcy i terenu, który najczęściej przemierza. Nie jest też zaskoczeniem, że wraz z różnymi autami na rynek wchodzą gadżety do samochodu, ułatwiające nam w znacznym stopniu korzystanie z mobilnych pojazdów. Celem takich gadżetów jest przede wszystkim zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa potencjalnym kierowcom. Na co możemy w tym obszarze liczyć?

Najnowsze gadżety do samochodu

Do najnowszych gadżetów zaliczyć możemy na przykład tak zwany „kamuflaż na opony”. Przestępczość na rynku samochodowym wzrasta. Ile razy widzieliśmy podejrzane oferty sprzedaży części samochodowych? Nie możemy stwierdzić na sto procent, że takie przedmioty pochodzą z legalnego źródła. A może kiedyś były częścią Twojego samochodu ? No właśnie, opony są najczęstszym obiektem rabunku, dlatego warto zadbać o to, by były zawsze na swoim miejscu.

Następnym ciekawym gadżetem jest opaska kontrolująca reakcje kierowcy. Wiadomo, że od czasu do czasu warto odpocząć w nieznanym dla nas miejscu, z dala od codziennej rutyny. Każdy chciałby zwiedzić kawałek świata, ale żeby to zrobić na własną rękę, należy być świadomym, że wiąże się to z długą, często męczącą jazdą. Taka opaska może być bardzo przydatna, ponieważ sprawdza szybkość reakcji kierowcy na różne bodźce. Jeżeli reagujesz za wolno — opaska zasygnalizuje Ci, że może faktycznie czas odpocząć. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

Prawdziwą karierę na rynku zrobił nowoczesny spiralny alarm Tesli. Co to jest ? No właśnie, o takiej technologii jeszcze parę lat temu nawet nie śniliśmy. Ów gadżet montowany jest na dachu – wytwarza on spirale Tesli, która tworzy coś na kształt klosza nad naszym autem. Alarm cieszy się dużym powodzeniem wśród kierowców i znajduje się na podium, jeżeli chodzi o skuteczną ochronę przed rabunkiem.

Coś bardziej tradycyjnego

Abstrahując od tych najnowszych wynalazków, warto też pamiętać o tych starszych, ale równie przydatnych, takich jak nawigacja. Pomaga nam dotrzeć na wyznaczone miejsce. Ustala możliwie jak najkrótszą trasę, jednocześnie podając przybliżony czas przyjazdu. Ile razy denerwowaliśmy się tym, że mapy nie są zaktualizowane, a nawigacja prowadzi nas akurat w największy korek. Dobra wiadomość! Tego problemu już nie ma – teraz nawigacja jest urządzeniem niezwykle inteligentnym, które potrafi w trakcie jazdy modyfikować trasę – tak, byś na miejsce dotarł jak najszybciej. Okaże się Twoim najlepszym przewodnikiem na terenie kraju i poza jego granicami.

Pamiętajmy również o komforcie jazdy. Zapach to rzecz bardzo ważna – to wręcz wizytówka samochodu. Aktualnie dostępna jest szeroka paleta zapachów. Dla każdego coś innego. O wygodę zadbać też może dmuchany zagłówek. Tak zwany „rogal”  pomoże nam usadowić się za kierownicą w wygodnej pozycji.

Jak widać, nowinek motoryzacyjnych jest dużo. Oczywiście nie musimy mieć od razu wszystkich najnowszych gadżetów do samochodu, które są dostępne na rynku. Warto jednak mieć świadomość tego, że takie rzeczy istnieją i są po to, by jazda samochodem nie była przykrym obowiązkiem, a czystą przyjemnością.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Sklep Porsche: https://sklep.porsche.pl/gadzety-do-samochodu/

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017