REKLAMA

Studia za granicą - jak wybrać najlepszą uczelnię?

12:59, 19.12.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Studia za granicą - jak wybrać najlepszą uczelnię?

O tym, że studia za granicą są szansą na zdobycie wielu cennych doświadczeń, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego też ich popularność ciągle rośnie. Aby jednak móc czerpać z nich maksimum korzyści, musimy wybrać dobrą uczelnię, która ma nam wiele do zaoferowania. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy!

Określ kierunek studiów

Wydawać by się mogło, że dobry uniwersytet powinien kształcić specjalistów z każdej dziedziny na tym samym, wysokim poziomie. Niestety, nie zawsze wygląda to tak różowo. Są szkoły, które specjalizują się w kierunkach technicznych, w innych zaś rozwijać mogą się głównie przedstawiciele dziedzin humanistycznych. Dlatego też, przed dokonaniem wyboru uczelni, musisz być zdecydowany jaki kierunek chcesz studiować. Dzięki temu będziesz mógł porównywać uczelnie właśnie pod kątem swoich zainteresowań.

Kto pyta nie błądzi

W poszukiwaniu idealnej uczelni za granicą warto zdać się na opinie osób, które już na niej studiują lub studia ukończyły. Mają one bowiem najwięcej informacji na temat tego, jak wyglądają zajęcia, wyposażenie, wsparcie kadry akademickiej oraz możliwości rozwoju. Ich wiedza jest rzetelna i obiektywna - powiedzą Ci zarówno o zaletach, jak i wadach danej uczelni. To o wiele cenniejsze źródło informacji niż reklamowe foldery, w których znajdziesz wyłącznie superlatywy. Znalezienie studentów danej uczelni w dobie Internetu nie jest niczym trudnym. Wykorzystaj fora internetowe oraz portale społecznościowe danej uczelni. Bez trudu znajdziesz tam osoby, które mogą Ci pomóc.

Sprawdzaj rankingi

Kolejnym cennym źródłem wiedzy o zagranicznych uczelniach są międzynarodowe oraz krajowe rankingi szkół wyższych. Znajdziesz w nich wiele cennych informacji dotyczących kwestii takich jak wydatki uczelni na innowację, odsetek absolwentów, którzy znajdują zatrudnienie oraz ich średnie zarobki czy stopień zadowolenia studentów z programu nauczania oraz jego poziomu. Rankingi są aktualizowane każdego roku, dzięki czemu możesz mieć pewność, że opierasz się na rzetelnych, sprawdzonych i aktualnych informacjach. Warto wybrać około 5 uczelni, które zajmują dobrą pozycję w rankingach, by móc dokładnie przyjrzeć się im oraz ich ofercie.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Jeśli mimo wszystko czujesz się niepewnie i nie wiesz czy dokonany przez Ciebie wybór jest tym najlepszym, zdecyduj się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, takich jak Elab. Zajmują się oni wsparciem osób marzących o zagranicznych studiach, dzięki czemu wiedzą na co warto zwracać uwagę podczas wyboru uczelni. Skorzystanie z usług mentora lub doradcy edukacyjnego pozwala na określenie Twoich potrzeb oraz znalezienie uczelni, która jest w stanie im sprostać. Koszty takiego wsparcia nie są wysokie, nie musisz więc obawiać się, że nadwyrężysz swój budżet.

Podsumowując, wybranie dobrej uczelni, która osiąga doskonałe wyniki i może poszczycić się nowoczesnym wyposażeniem i wykwalifikowaną kadrą, to gwarancja sukcesu. Warto więc poświęcić nieco czasu na poznanie uczelni kraju, do którego chcemy wyjechać oraz być otwartym na informacje płynące ze świata.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Elab: https://elab.edu.pl/

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018