REKLAMA

Korzystny przelicznik walutowy - w jaki sposób najlepiej przelewać pieniądze?

12:28, 20.12.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Korzystny przelicznik walutowy - w jaki sposób najlepiej przelewać pieniądze? - fot. nadesłane

Pracując za granicą często zdarza nam się wysyłać pieniądze do bliskich i rodziny w Polsce. Do wyboru mamy 3 możliwości – transfer w banku, kantorze internetowym oraz za pomocą firmy pośredniczącej. Podpowiadamy, która z tych opcji jest najkorzystniejsza pod względem przelicznika walut.

Tradycyjny transfer w banku

Pierwszą metodą na przelanie gotówki z i do Polski jest tradycyjny przelew w banku. Dokonać tego możemy na dwa sposoby – SEPA oraz SWIFT. Ten pierwszy rodzaj transakcji charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo młody w porównaniu do SWIFT. By móc przelać pieniądze tą metodą bank nadawcy jak i odbiorcy musi być członkiem programu SEPA. Przelew może zostać wykonany tylko i wyłącznie w walucie EUR. Dlatego też jeżeli chcemy wysłać pieniądze z UK do Polski to gotówka zostanie poddana podwójnemu przewalutowaniu, na czym możemy wiele stracić. Dużą zaletą SEPA są niskie opłaty prowizyjne pobierane przez bank za realizację transakcji. Pomimo tego rozwiązanie to nie jest zbyt korzystne właśnie ze względu na kurs walut, który oferowany jest w instytucjach bankowych. Drugim typem przelewu jest SWIFT. Może on zostać wykonany z każdego państwa na świecie i w dowolnej walucie. Niestety prowizja za realizację transakcji jest bardzo wysoka, przez co coraz mniej ludzi korzysta z tej metody. Opłata jest procentowa, co oznacza, że wysokość prowizji zależna jest od wielkości wysyłanej kwoty i z reguły ograniczona jest ona minimalnym oraz maksymalnym kosztem za realizację (od 20 do 300 zł).

Przelew w kantorze internetowym

Drugim sposobem na szybki transfer gotówki jest skorzystanie z usług kantoru internetowego. Ta metoda jest o wiele prostsza i bardziej przyjazna dla klienta, gdyż cały proces ogranicza się zaledwie do kilku kliknięć na stronie internetowej. W porównaniu do banków takie serwisy oferują dużo korzystniejsze przewalutowanie, lecz niestety wynagradzają one to sobie wyższymi opłatami za realizację transakcji. Za przelew SEPA w banku zapłacimy około 10 zł, zaś w kantorze internetowym – do 20 zł.

Transfer pieniędzy w firmie pośredniczącej

Ostatnią metodą na szybki przelew zagraniczny są usługi firm pośredniczących. Nad takimi serwisami czuwają państwowe instytucje finansowe, dzięki czemu klient wie, że jego pieniądze są tak samo bezpieczne jak w banku. Pod względem kursu walut takie firmy zostawiają powyżej opisywane metody daleko w tyle. Przewalutowanie w serwisach specjalizujących się w usługach przelewowych z reguły jest bardzo korzystne. Dodatkowo opłaty za realizację transakcji są o wiele tańsze (dowiedz się więcej o firmach pośredniczących w przelewach zagranicznych).

Podsumowanie – w jaki sposób najlepiej przelewać pieniądze?

W tym artykule porównaliśmy 3 dostępne dla każdego metody realizacji przelewu. Pod kątem najkorzystniejszego przelicznika walutowego zdecydowanie najlepiej wypadają firmy pośredniczące, które dodatkowo pobierają mniejsze prowizje za zlecenie wysłania gotówki. Wydawać by się mogło, że niewielka różnica w kursie walut nie ma znaczenia, jednakże należy na to popatrzeć z długoterminowej perspektywy. Jeżeli miesięcznie na przewalutowaniu tracimy 100 zł to w skali roku robi to 1200 zł. Dlatego korzystny kurs walut jest tak bardzo istotny.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018