REKLAMA

PIT-37 – co musisz o nim wiedzieć?

12:51, 23.01.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
PIT-37 ? co musisz o nim wiedzieć?

Każdy, kto w 2017 roku uzyskał dochody opodatkowane na zasadach ogólnych, zobowiązany jest rozliczyć się z nich z urzędem skarbowym, składając formularz PIT-37 do 30 kwietnia 2018 roku. Dowiedz się wszystkiego o najpopularniejszym formularzu podatkowym w naszym kraju i poznaj sprawdzone sposoby by samemu, w domu lub biurze rozliczyć się z fiskusem online. 

Czym jest PIT-37

PIT-37 jest najczęściej składanym formularzem podatkowym przez polskiego podatnika. Z tej formy rozliczenia z fiskusem korzysta niemal 90% osób w naszym kraju. Niezależnie od tego, czy w poprzednim roku uzyskiwaliśmy przychód z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło, zobowiązani jesteśmy wypełnić PIT-27 i przekazać go do właściwego urzędu skarbowego.

Podstawą do wypełnienia PIT-37 jest dokument PIT-11, czyli informacja o dochodach, kosztach uzyskania przychodu, zaliczkach pobranych na podatek dochodowy i składkach ubezpieczeniowych. PIT-11 wystawia nam płatnik składek, czyli najczęściej pracodawca. Obowiązkowym terminem przekazania wystawienia PIT-11 jest ostatni dzień lutego.

Jak rozliczyć PIT-37

Obowiązkiem przekazania formularza PIT-37 objęte są osoby osiągające przychód ze stosunku pracy, z rent i emerytur, ale także z pracy nakładczej, zasiłków pieniężnych, ze świadczeń Funduszu Pracy, praw autorskich czy spółdzielczego stosunku pracy. W załącznikach do PIT-37 wykazuje się dochody m.in. ze stypendium czy osiągane z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich, społecznych itp.

Aby wykazać poszczególne ulgi w PIT-37 zobowiązani jesteśmy dołączyć do niego określone załączniki. Są to formularze:

  • PIT-O – służy do wykazywania ulgi na dzieci oraz pozostałych ulg podatkowych, jakie przysługują podatnikowi za dany rok.
  • PIT-D – służy do wykazania ulgi mieszkaniowej i remontowej.

PIT-37 online

Nie wiesz jak rozliczyć PIT-37? Wejdź na https://www.pitax.pl/pit-37/. Mimo że wypełnienie formularza, szczególnie osobom, które robią to po raz pierwszy, może wydawać się skomplikowane, decydując się na skorzystanie z jednego z wielu darmowych programów typu e-pit, możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym łatwiej i sprawniej. Odkąd podatnicy otrzymali możliwość elektronicznego rozliczania się z fiskusem, w sieci pojawiło się wiele programów, takich jak PITax – darmowe, w pełni funkcjonalne narzędzie do rozliczania PIT, dzięki któremu szybko i bezproblemowo złożysz swój PIT 37 online

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018