REKLAMA

Prawie bez bezrobocia w Bydgoszczy

18:34, 25.01.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Prawie bez bezrobocia w Bydgoszczy

Tytułowy fakt zadowala mieszkańców Bydgoszczy, którzy chcą pracować. Dzięki wielu działaniom miasta w Bydgoszczy nie ma obecnie większych problemów ze znalezieniem pracy. W ramach przeciwdziałania bezrobociu w mieście, jak i okolicach podjęte zostały nowe duże inwestycje. Oczywiście ogólnie rynek pracy w Bydgoszczy jest zróżnicowany. Mamy tu bowiem do czynienia z wieloma dziedzinami, które potrzebują rąk do pracy. Sprawdźmy, jakich pracowników brakuje w Bydgoszczy. Dowiedzmy się, dlaczego rynek pracy w tym mieście stał się rynkiem pracownika.

Na kogo czeka praca w Bydgoszczy?

Pracownicy budowlani, tynkarze, murarze, operatorzy sprzętu ciężkiego to zawody (https://www.gowork.pl/praca/praca-fizyczna-budownictwo-ochrona;b), które bardzo często pojawiają się w ogłoszeniach o pracę. Bydgoszcz potrzebuje kolejno informatyków, programistów, grafików komputerowych. Pracę znajdą tutaj przedstawiciele handlowi, sprzedawcy i kasjerzy. Jak w większości polskich miast na prace w Bydgoszczy nie mogą narzekać kierowcy samochodów ciężarowych.

Kto jeszcze potrzebny jest na rynku pracy w Bydgoszczy?

Bydgoszcz (https://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l) jest miastem, które potrzebuje wielu rąk do pracy w różnych branżach. Istnieje tu zapotrzebowanie na kucharzy, pomoc kuchenną, sprzedawców, fryzjerów i magazynierów. Jak widać, brakuje fachowców z doświadczeniem, dlatego też mówi się, że rynek pracy w Bydgoszczy stał się rynkiem pracownika, który może dyktować warunki swojego zatrudnienia, jeśli tylko jest w stanie zaświadczyć swoje formalne wykształcenie, jak również wykazać się umiejętnościami.

Jacy są pracodawcy w Bydgoszczy?

Pracodawcy na rynku pracy w Bydgoszczy rzeczywiście mają poważny problem, jeśli chodzi o braki kadrowe. Niejednokrotnie więc deklarują możliwość zatrudnienia młodych ludzi bez praktyki zawodowej. W zasadzie nie mają innego wyboru. Pozostaje jedynie zatrudnianie obcokrajowców, co niestety z uwagi na deficyty pracowników na rynkach pracy polskich miast okazuje się obecnie coraz częstszą tendencją. Polacy nie podejmują pracy z zaniżanym wynagrodzeniem. Szukają też lepszych możliwości zarobkowych za granicą.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018