Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować opony do wysyłki?

09:56, 22.02.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Jak przygotować opony do wysyłki?

Powoli zbliżamy się do końca zimy i w związku z tym na pewno ogromna grupa kierowców zdecyduje się na zmianę opon na nowe. Cześć z nich będzie jednak chciała zapewne sprzedać swoje opony tak aby zamortyzować koszt zakupu nowych. Jak niestety wiadomo wysyłka opon stanowi pewne wyzwanie. Przed ich wysyłką trzeba w końcu je odpowiednio oczyścić i zapakować tak aby nie uległy żadnemu uszkodzeniu w trakcie transportu. Postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak przygotować opony do wysyłki.

Na początku należy zastanowić się nad wyborem przewoźnika. Jeżeli rozważają Państwo wysyłkę opona za pośrednictwem poczty to od razu podpowiemy iż lepiej będzie skorzystać z pośrednictwa kuriera. Przewoźnik odbierze od Państwa towar na miejscu i przekaże go bezpiecznie w ręce odbiorcy.

A jak będzie prezentować się koszt takiej usługi? Otóż w głównej mierze na cenę będzie mieć wpływ waga i sposób zapakowania przesyłki. W zależności od firmy kurierskiej najczęściej opony będą zapakowane po dwie sztuki lub też pojedynczo i zabezpieczone w odpowiedni sposób ( folia stretch znakomicie nadaje się do tego celu o czym powiemy więcej w dalszej części artykułu ).

W większości przypadków pojedyncze opony będą przez przewoźnika postrzegane jako przesyłka niestandardowa jeżeli przekroczą regulaminowe wymiary lub wagę. W przypadku niektórych firm kurierskich możliwe będzie nadanie dwóch opon jako jedna przesyłka niestandardowa.

Przejdźmy zatem do samego zapakowania opon. Jak przygotować je do transportu aby bezpiecznie dotarły do klienta? Otóż możemy do spakowania ich podejść na dwa sposoby. Pierwszy z wykorzystaniem kartonów oraz drugi do którego użyta zostanie folia stretch.

Bez względu jednak na to który sposób pakowania wybierzemy musimy się upewnić iż opony będą suche oraz czyste. W przypadku pierwszej metody pakujemy opony w wytrzymały karton. W zależności od rozmiaru do jednego kartony zapakujemy jedną lub dwie sztuki opon. Należy upewnić się, że będą one umieszczone tak iż niemożliwe będzie ich przemieszczanie się w użytym opakowaniu. W przypadku opon o dużych rozmiarach będziemy zmuszeni zapakować je pojedynczo.

Natomiast w przypadku drugiej metody będziemy łączyć dwie opony razem. Posłuży nam do tego celu folia stretch. Ważne aby opony nie przemieszczały się względem siebie i tworzyły zwartą całość. Należy zwrócić uwagę aby opony były całkowicie owinięte. Nie zostawiajmy żadnego pustego otworu. Na płaskiej powierzchni natomiast umieścimy list przewozowy.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018