Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie szkolenie?

19:43, 20.04.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

We współczesnych czasach rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Dlatego trzeba się do niego dostosować. Nie uda się tego zrobić bez stałego podnoszenia naszych kwalifikacji. Bardzo prawdopodobne, że w ciągu naszego działania na rynku pracy będziemy musieli kilka razy się przekwalifikować. Pomogą nam w tym odpowiednie szkolenia. Jednak nie każdy wie, jak znaleźć odpowiednie. To nie takie trudne - wystarczy tylko wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Jakie są nasze potrzeby?

Zanim zaczniemy przeglądać oferty ze szkoleniami, powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby. Dzięki temu o wiele prościej będzie znaleźć ciekawe szkolenie. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań: czego chcemy się nauczyć, na jakim polu sobie nie radzimy, co chcemy osiągnąć po zakończeniu zajęć. Warto też się zastanowić, czy szukamy szkolenia tylko po to, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz doskonalić wybrane przez nas umiejętności. Może jednak to rynek pracy na nas wymusza podnoszenie kwalifikacji. Czasami najważniejsze jest zdobycie certyfikatu, bo bez niego nie zdobędziemy odpowiedniego stanowiska. Warto też się zastanowić, czy chcemy uzupełnić nasze kompetencje, a może tak naprawdę, chcemy się nauczyć czegoś kompletnie nowego. Jeśli odpowiemy sobie na te wszystkie pytania znacznie łatwiej nam będzie szukać właściwego szkolenia.

Czy firma wymaga od nas konkretnych umiejętności?

Najczęściej spotykaną sytuacja to ta, gdy udajemy się na szkolenie, bo firma tego od nas wymaga. Często w trakcie pracy okazuje się, że brakuje nam pewnych umiejętności lub wiedzy. Czasami też pojawiają się na rynku nowe programy lub schematy, a wtedy niezbędne jest ich poznanie. Zdarza się, że do ich opanowania niezbędne są odpowiednie szkolenia. W takich sytuacjach z reguły firma nas wysyła na konkretne zajęcia. Jednak nie zawsze tak jest, czasami dostajemy polecenie, że sami musimy sobie znaleźć szkolenie. W takiej sytuacji powinniśmy się dowiedzieć kilku rzeczy. Bardzo ważna jest informacja, czy firma nam zapłaci lub częściowo sfinansuje szkolenie. Czasami koszty mogą zwrócić instytucje unijne, ale musimy mieć odpowiednie skierowanie. Te wszystkie informacje musimy ustalić, zanim zaczniemy szukać właściwych zajęć. Następnie warto przejrzeć katalog szkoleń szkolenia-semper.pl i dowiedzieć się, jakie wymagania musimy spełnić, aby zwrócono nam koszty.

Na koniec warto przeanalizować nasze umiejętności

Jak już odpowiemy są na poprzednie pytania, powinniśmy też przeanalizować nasze wady i zalety. Dzięki temu dowiemy się, które umiejętności musimy doskonalić, a które są już wystarczające. Czasami wybieramy się na szkolenie o znanej nam tematyce, a wtedy nudzimy się oraz tracimy czas i pieniądze. Może też być zupełnie ina sytuacja. Czasami wybieramy się na szkolenie podnoszące kwalifikacje, ale wybieramy za wysoki poziom. Do takich sytuacji nie dojdzie, gdy właściwie określimy poziom swoich umiejętności. Dlatego warto je bardzo dobrze przeanalizować, a wtedy właściwie dobierzemy poziom szkolenia i właściwie zainwestujemy nasz czas i pieniądze.

 

 

(Materiały partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone