Zamknij
REKLAMA

Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy

18:34, 24.04.2018 | artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany

Potrzebujesz pieniędzy na remont, naprawę auta lub nowy telewizor? Taki wydatek – przyjemny lub nie – może trafić się każdemu i wtedy większość z nas rozważać będzie kredyt gotówkowy. Masz wszystko zaplanowane, ale przypomniałeś sobie właśnie, że nie masz umowy o prace i myślisz, że nici z pieniędzy? Na szczęście nie! Z poniższego artykułu dowiesz się, że kredyt dostaniesz nie tylko będąc zatrudnionym na etacie. Zapraszamy do lektury!


Kredyt na umowie cywilnoprawnej

Choć oczywiście będąc zatrudnionym na umowę o pracę masz największe szanse na dostanie kredytu, nie musisz się obawiać, jeśli pracujesz na umowie zlecenie. Sytuacja się zmienia i obecnie banki chętniej przyznają kredyty osobom właśnie na takich umowach – wynika to chociażby z tego, że bardzo wiele osób pracuje w pełnym wymiarze godzin, ale jednak nie na etacie. Takie są realia rynku pracy w Polsce – rezygnując więc z osób na umowach cywilnoprawnych, banki po prostu traciłyby klientów i pieniądze. Co więc się liczy i co sprawdza bank? Po pierwsze, tak jak w przypadku etatu – dochody, bowiem to od ich wysokości zależy twoja zdolność kredytowa. Po drugie – regularność podpisywanych umów, co stanowi dla banku dowód na stałość zatrudnienia i twoją wypłacalność. Może się też zdarzyć, że twój przyszły wierzyciel sprawdzi, jak długo pracujesz na danej umowie. Z reguły wymaga on, by pierwsza z nich była podpisana 6–12 miesięcy wcześniej. Bank sprawdzi też, czy była ona odnawiana cyklicznie. Im dłuższy okres zatrudnienia, tym większa zdolność kredytowa – bank zakłada, że masz stałe zajęcie i oddasz mu pieniądze.


Jak znaleźć kredyt gotówkowy?

W dobie dużej konkurencji na rynku finansowym, można spędzić wiele godzin przed ekranem komputera lub smartfona w poszukiwaniu najlepszego kredytu – na szczęście nie trzeba! W serwisie Mądrze Pożyczaj znajdziesz propozycje ponad 20 kredytów oferowanych przez różne banki i w wygodny sposób będziesz mógł je porównać. Sprawdzisz RRSO (rzeczywista roczną stopę oprocentowania), na którą warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu, oraz dodatkowe opłaty i prowizje. Zapoznasz się także z wymogami każdej oferty – dowiesz się, jaki jest minimalny wiek kredytobiorcy, jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku itd. Klikając w odpowiedni przycisk przeniesiesz się na stronę internetową banku, którego oferta ci odpowiada i będziesz mógł złożyć wniosek. Dzięki rankingowi kredytów nie tylko oszczędzisz czas i znajdziesz najlepszy kredyt – zapoznasz się również z wieloma artykułami dotyczącymi różnych aspektów rynku finansowego. Taka wiedza z pewnością zawsze się przyda.


Pożyczaj odpowiedzialnie

Każdy wie, że długi trzeba oddawać w terminie. Tajemnicą spłaty na czas jest jednak odpowiednie przygotowanie się do zaciągnięcia kredytu – chyba się zgodzisz, że sama decyzja to tylko chwila, a ma duży wpływ na nasze życie. Przede wszystkim pożyczaj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz – po co ci dziesięć tysięcy złotych, jeśli wystarczy pięć? Druga sprawa to gospodarowanie finansami – wypisz sobie swoje miesięczne koszty, ustal rezerwę na wszelki wypadek, a dopiero potem zobacz, ile jesteś w stanie przeznaczyć na ratę. Możesz także pomyśleć o ubezpieczeniu kredytu. Jeśli powinie ci się noga i wpadniesz w tarapaty – np. stracisz pracę, lepiej być chronionym. Możesz jednak nie decydować się na ubezpieczenie, jeśli przykładowo w swojej rezerwie miesięcznej uwzględnisz przypadki losowe lub też masz oszczędności, których nie chcesz ruszać bez potrzeby – w końcu bierzesz kredyt – ale która może służyć ci jako zabezpieczenie na czarną godzinę, z którego pokryjesz raty, nie mając przychodów. 

(artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone