Zamknij

Kredyt konsolidacyjny - co to jest i kiedy warto go wziąć?

21:31, 24.04.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21:37, 24.04.2018
Skomentuj Kredyt konsolidacyjny - co to jest i kiedy warto go wziąć? - fot. nadesłane Kredyt konsolidacyjny - co to jest i kiedy warto go wziąć? - fot. nadesłane

Dla osób które nie radzą sobie ze spłata istniejących zobowiązań nadzieja na uniknięcie spirali zadłużenia i drogich postępowań windykacyjnych może być kredyt konsolidacyjny. Oczywiście wśród jego wielu zalet można zaznaczyć głównie niższą ratę i możliwość uniknięcia kłopotów finansowych, ale dłuższy czas jego spłaty czy dodatkowe koszty mogą być uznane za wady takiego rozwiązania.

Dla sceptyków istnieje kilka innych opcji – głównie związanych z „dogadaniem” się z bankiem i albo wakacjami kredytowymi, albo renegocjacja warunków spłaty zobowiązania. Niestety posiadając kilka kredytów i pożyczek może to być problematyczne i czasochłonne. Dla osób, które chcą szybko i niemal bezboleśnie połączyć wszystkie zobowiązania i spłacać jedną, mniejszą miesięczną ratę rozwiązaniem jest konsolidacja. Banki posiadają w ofercie tego typu produkty, dopasowane do potrzeb klientów, którzy maja problemy finansowe. Tu formalności są ograniczone do minimum, a także nie tak istotna jak w przypadku tradycyjnego kredytu konsumenckiego jest zdolność kredytowa – wiadomym jest, że osoby z dobrymi zarobkami i świetna zdolnością nie korzystają z takich produktów. Ważna natomiast jest historia kredytowa – stąd ważne by o kredyt konsolidacyjny ubiegać się odpowiednio wcześnie, zaraz po zauważeniu problemu. Bank dzięki temu będzie mógł ocenić kredytobiorcę i mu zaufać – jeśli zależy mu na regulowaniu należności i spłacie wszystkich rat zareaguje na tyle wcześnie, by scoring BIK nie był niski. Dlatego jeśli znajdujesz się w Twojej ocenie w trudnej sytuacji przeczytaj więcej o kredytach konsolidacyjnych na polaczkredyty.com.pl i działaj.

W skrócie można stwierdzić, że kredyt konsolidacyjny wiele zmienia. Zamiast spłacać kilka a nawet kilkanaście rat miesięcznie, na wysokie w sumie kwoty można zostać przy tylko jednej racie, na niższa kwotę. Pomoże to nie tylko wspomóc domowy budżet, ale też zapanować nad nierzadko bałaganem. Zwykle kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko uregulować wszelkie zobowiązania w bankach i firmach pożyczkowych, ale też coraz częściej banki zostawiają dodatkowa kwotę, do dyspozycji klienta, na dowolny cel. Oczywiście dłuższy okres spłaty powoduje, że miesięczne obciążenie jest niższe ale z kolei rosną odsetki (mimo, że kredyty konsolidacyjne maja atrakcyjne oprocentowanie), koszty (w tym prowizja czy marża). Ma to znaczenie dla tych, którzy zwracają uwagę na ogólny koszt kredyt, choć nieliczni przyparci do muru na te elementy kredyty zwracają uwagę – zwykle liczy się to, że miesięczna rata jest decydowanie niższa niż poprzednio.

Czy konsolidacja się opłaca? Oczywiście jeśli wiemy, że problemy finansowe są przejściowe i w perspektywie miesiąca czy nawet kilku miesięcy sytuacja ulegnie poprawie to rozsądniej jest dogadać się z bankami i skorzystać np. z wakacji kredytowych czy zmienić warunki umowy kredytowej (to zwykle tez kosztuje). Takie informacje zawierać powinna każda umowa kredytowa, jaką podpisujemy. Niestety obecnie trudno jest utrzymać stabilizację, zatem konsolidacja może być tym, co ustrzeże nas przed totalna niewypłacalnością i pozwoli wyjść z długów stopniowo i bez uszczerbku na naszych finansach. A nawet pozwoli nieco zaoszczędzić – raty miesięczne mogą być znacznie niższe, zatem więcej pieniędzy będzie do dyspozycji na inne wydatki bądź plan oszczędnościowy jaki obierzemy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%