Zamknij
REKLAMA

Kształt oprawek a kształt głowy, czyli jak dopasować okulary

16:09, 26.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Kształt oprawek a kształt głowy, czyli jak dopasować okulary

Jak dopasować okulary, żeby współgrały z naszym wyglądem? Wystarczy dopasować oprawki kształtem do kształtu głowy a kolorem do koloru skóry i włosów. Poznajmy więcej szczegółów na ten temat.

Okulary to przede wszystkim oprawki

Okulary powstały jako aparat korekcyjny na oczy, tak jak aparat słuchowy powstał jako aparat korekcyjny na uszy, a aparat ortodontyczny jako aparat korekcyjny Problem w tym, że przez lata okulary korekcyjne nie wyglądały ciekawie, a co za tym idzie nie uchodziły za coś co chciało się nosić, bardziej musiało. I nagle dokonał się przewrót. W okularach zauważono potencjał. Najwięksi projektanci mody zaczęli je projektować. Natomiast najwięksi spece od reklamy zaczęli je promować. Okulary z aparatu korekcyjnego urosły do rangi elementu stylizacji. Wszystko za sprawą oprawek, które stały się stylowe. Obecnie za najbardziej pożądane modele uchodzą Wayfarery, Clubmastersy i Aviatory. Modele te stworzyła marka Ray-Ban.

Jakie oprawki okularów pasują do głowy okrągłej?

Głowa okrągła odznacza się podobną długością i szerokością oraz zaokrąglonymi kształtami. Potrzeba więc ją wydłużyć, a przy tym zgeometryzować. Najlepsze oprawki okularów dla głowy okrągłej to w kształcie kwadratowym oraz prostokątnym, najgorsze z kolei to okrągłe i owalne. Sprawdzą się zatem na przykład modele Wayfarer.

Jakie oprawki okularów pasują do głowy owalnej?

Głowa owalna odznacza się większą długością niż szerokością oraz zaokrąglonymi kształtami. To najbardziej optymalny rodzaj głowy, który optycznie wygląda korzystnie. Pasują do niego wszystkie rodzaje oprawek okularów. Sprawdzą się więc zarówno modele Wayfarer, jak też Clubmasters, a nawet Aviator.

Jakie oprawki okularów pasują do głowy kwadratowej?

Głowa kwadratowa odznacza się podobną długością i szerokością oraz zgeometryzowanymi kształtami. Potrzeba więc ją wydłużyć, a przy tym zaokrąglić. Najlepsze oprawki okularów dla głowy kwadratowej do okrągłe i owalne, najgorsze z kolei to kwadratowe i prostokątne. Sprawdzą się zatem na przykład modele Clubmasters.

Jakie oprawki okularów pasują do głowy prostokątnej?

Głowa prostokątna odznacza się podobną długością i szerokością oraz zgeometryzowanymi kształtami. Potrzeba więc ją wydłużyć, a przy tym zaokrąglić. Najlepsze oprawki okularów dla głowy prostokątnej do okrągłe i owalne, najgorsze z kolei to kwadratowe i prostokątne. Sprawdzą się więc przykładowo modele Clubmasters.

Jakie oprawki okularów pasują do głowy trójkątnej oraz odwrócenie trójkątnej?

Głowa trójkątna odznacza się większą szerokością na dole twarzy, a głowa odwrócenie trójkątna większą szerokością na górze twarzy. Wymagają one zatem poszerzenia, w przypadku głowy trójkątnej na górze, a w przypadku głowy odwrócenie trójkątnej na dole. Najlepsze oprawki okularów dla tego rodzaju głów to okrągłe i owalne, ewentualnie bezramkowe. Fantastycznie sprawdzą się modele Aviator.

(artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone