Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy czy pożyczka ratalna?

00:49, 28.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Kredyt gotówkowy czy pożyczka ratalna?

Kredyt i pożyczka kojarzone są przez wielu z nas jako tożsame produkty. Niestety różnice między tymi produktami są dość duże. Kredyt udzielany jest przez banki, a pożyczkę można uzyskać również w instytucji pozabankowej. Każdy z tych produktów służy jednemu – zaspokojeniu potrzeby posiadania większej ilości pieniędzy, zwykle na nieoczekiwane wydatki, w tym i przyjemności.

Zastanawiamy się przy okazji poszukiwania odpowiedniego produktu, na ile nas będzie stać na spłatę zobowiązania i weryfikujemy dostępne produkty (sprawdź na pozyczamratalnie.pl) pod wieloma względami szukając opcji idealnej, często jak najtańszej.

Różnice między kredytem gotówkowym a pożyczką

Kredyty udzielane są w oparciu o przepisy prawa bankowego przez banki. Umowa kredytowa wymaga formy pisemnej i winna zawierać wskazane ustawowo elementy, tj. kwotę kredytu, walutę w jakiej został udzielony, wysokość oprocentowania, okres spłaty i cel na jaki został kredyt udzielony. Pożyczka regulowana jest w Kodeksie cywilnym i pożyczkodawca mogą być inne niż banki instytucje, firmy czy nawet osoby prywatne pod warunkiem, że pieniądze pożyczane są ich własnością. Co do formy umowy nie jest wymagana jej forma pisemna. Dodatkowo może ona być darmowa a także nie musi być ustalony termin jej zwrotu.

Zdolność kredytowa czy zawsze jest ważna?

O ile banki z reguły przywiązują wagę do zdolności kredytowej, zatem możliwości kredytobiorcy do regulowania zobowiązań poprzez porównanie i odpowiednie zestawienie przychodów i wydatków gospodarstwa domowego, to firmy pożyczkowe nie wymagają aż tak bardzo określonych źródeł dochodu i wszelkich zaświadczeń. Zwykle w parabankach wystarcza oświadczenie, a dopiero pry wyższych kwotach pożyczek wymagane jest złożenie większej ilości dokumentów. Wiele banków obecnie także zaprzestaje takich formalności opierając się na posiadanych danych z rachunku bankowego. Niemniej nadal ważna jest dla banków historia kredytowa, często mniej ważna w firmach pożyczkowych, które ostatnio oferują również pożyczki dla osób z problemami finansowymi, z zapisami w bazach dłużników i niezbyt dobrym scoringiem BIK. Jeśli szukasz takiej oferty, to sprawdź na pozyczamratalnie.pl jakie firmy posiadają te produkty w ofercie.

Jakie kredyty oferują banki?

Najbardziej popularne są debety, zwane inaczej limitem kredytowym w ramach rachunku osobistego. Często korzystamy z kredytu konsumpcyjnego i różnych kredytów celowych (np. na zakup samochodu), także kredytu mieszkaniowego (z zabezpieczeniem hipotecznym). Banki stosują wiele form zabezpieczeń. Poza kosztami stałymi w postaci marży, prowizji i oprocentowania kredytu klienci obowiązani są do ubezpieczenia i innych zabezpieczeń (poręczenie, hipoteka, zastaw). W te sposób na wypadek zaprzestania spłaty bank może liczyć na zwrot kwoty wymaganej z tych zabezpieczeń.

W przypadku pożyczek, zwłaszcza udzielanych na krótki okres czasu i niewielkie kwoty takich zabezpieczeń zwykle nie ma. Firmy pożyczające pieniądze klientom ponoszą ryzyko, rekompensując ewentualne straty wyższym oprocentowaniem i kosztami. Na to należy zwracać szczególną uwagę czytając umowę przed jej podpisaniem.

Potrzeba pieniędzy nie do końca jest w pełni uzasadniona. Działając pod wpływem chwili nie trudno o błędy. Dlatego w rankingu pożyczek na raty możesz sprawdzić który produkt będzie dla nas odpowiedni. Analizując wszelkie za i przeciw łatwiej będzie wybrać między kredytem bankowym a pożyczką. Nawet chwilówki dla nowych klientów, zwykle bez kosztowe mogą być szansą na spełnienie marzeń. Mając w perspektywie opcje pozyskania w najbliższym czasie pieniędzy na spłatę takiej pożyczki może nas przekonać do zaciągania takich zobowiązań. Opinie o sprawdzonych firmach pożyczkowych są dzisiaj lepsze niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście nadal istnieją parabanki, których głównym celem jest wykorzystywanie nieświadomych klientów i wyłudzenia. Na szczęście jest ich coraz mniej, a dzięki takim stronom jak pozyczamratalnie.pl można spokojnie, w domowym zaciszu porównać dostępne oferty i wybrać rozsądnie i tanio.

(artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone