Zamknij
REKLAMA

Scrapbooking dla początkujących: 5 wskazówek, jak zacząć

11:21, 26.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Scrapbooking dla początkujących: 5 wskazówek, jak zacząć

Czy myślisz o rozpoczęciu przygody ze scrapbookingiem, ale nie wiesz od czego zacząć? Ilość opcji i możliwości scrapbookingu, które są teraz dostępne, są wręcz przytłaczające. Jednak nie bój się! Przedstawione przez nas wskazówki dla początkujących są wszystkim, czego potrzebujesz, aby zacząć już dziś!

WYBIERZ SWÓJ TEMAT

Scrapbooking polega na opowiadaniu historii. Pomyśl o wydarzeniach i chwilach w swoim życiu, które chciałbyś udokumentować. Gdy już masz historię lub motyw, wybór wszystkiego innego staje się znacznie łatwiejszy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać temat.

Zacznij od konkretnej historii

Najlepiej zacząć od bardzo konkretnej historii lub wydarzenia, aby nie zostać przytłoczonym. Na przykład zamiast dokumentować cały „rodzinny wypad" - skup się na najbardziej zabawnych momentach z tej podróży.

Jeśli masz problem z doborem historii, wybierz zamiast niej konkretny motyw przewodni. Przykładem może być impreza z okazji ukończenia szkoły, urodziny lub zawody sportowe.

WYBIERZ ROZMIAR SWOJEGO ALBUMU

Najczęściej spotykane rozmiary

Dwa najbardziej popularne formaty do scrapbookingu to 30,5cm x 30,5cm oraz  15cm x 15cm. Istnieje wiele artykułów i albumów zaprojektowanych z myślą o tych rozmiarach, więc wybierz te, które uważasz za najlepsze dla Ciebie. Należy pamiętać, że większy format pozwoli na więcej zdjęć i upiększeń, ale zajmą one więcej przestrzeni fizycznej.

Mini albumy

Nikt nie mówi, że musisz trzymać się jednego ze "standardowych" rozmiarów. Mini albumy są niezwykle popularne i występują w różnych kształtach i rozmiarach! Dostępnych jest wiele "standardowych" rozmiarów mini albumów. Możesz także stworzyć swój własny mini album w dowolnym rozmiarze lub kształcie, który Ci się podoba. Mini albumy mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody ze scrapbookingiem, ponieważ często można znaleźć zestawy, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz.

WYBIERZ ZDJĘCIA

Jeśli chodzi o zdjęcia, nie zawsze więcej znaczy lepiej. Nie myśl, że musisz uwzględnić WSZYSTKIE zdjęcia, które odnoszą się do twojego projektu, wybierz tylko kilka ulubionych.

Porady związane z wyborem zdjęć:

 • Wybierz zdjęcia o najlepszym oświetleniu i ostrości. Staraj się nie unikać ciemnych lub rozmytych.
 • Jeśli to możliwe, zdjęcia powinny być matowe zamiast błyszczących. Matowe zdjęcia są mniej podatne na smugi odcisków palców podczas ich używania.

ROZPLANUJ UKŁAD SWOJEGO DZIEŁA

Wybór układu może być najbardziej przytłaczającą częścią scrapbookingu. Oto kilka rad, dotyczących planowania układu:

 • Wybierz punkt centralny układu. Do czego chcesz przyciągnąć wzrok oglądających? Jeśli jest to jedno konkretne zdjęcie, spróbuj ułożyć układ tak, aby zdjęcie wyróżniało się spośród pozostałych elementów na stronie.
 • Jeśli masz dużo zdjęć: przycinaj je! Nie bój się używać zdjęć o nietradycyjnych rozmiarach.
 • Jeśli nie masz całkowicie pomysłu jak rozplanować układ swojego dzieł, zainspiruj się pracami przedstawionymi na blogach doświadczonych skraperów. Wówczas wystarczy postępować zgodnie z projektem i dostosować go do własnych zdjęć i stylu.

SKOMPLETUJ PODSTAWOWE NARZĘDZIA

Znalezienie doskonałych materiałów i zestawów z papieru jest częścią zabawy! Uważaj, aby nie zostać przytłoczonym przez wielki wybór dostępnych materiałów oferowanych przez sklep scrapbooking.

Podstawowe materiały i akcesoria, których będziesz potrzebować:

 • Papier do scrapbookingu
 • Klej bezkwasowy
 • Ozdoby i naklejki
 • Trymer do papieru i / lub ostre nożyczki
 • Zdjęcia
 • Album
(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone