Zamknij

Czym są hydrolaty i do czego można je wykorzystywać?

09:49, 07.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:34, 07.08.2018
Skomentuj

Wzrasta dostępność hydrolatów w naturalnych drogeriach, czy w sklepach zielarskich. Jednak i tak nadal większość osób nie wykorzystuje cały ich potencjał, czy też w ogóle nie wie, czym one są. Ta kwiatowa, czy też roślinna woda ma w sobie naturalne substancje roślinne oraz olejki eteryczne o właściwościach pielęgnacyjnych, przez co można z powodzeniem wykorzystywać je na różne sposoby, oszczędzając przy tym pieniądze i eliminując m.in. problemy skórne.

Najpopularniejsze rodzaje hydrolatów

Hydrolaty są substancjami płynnymi na bazie roślin lub kwiatów, a ich właściwości są bardzo zbliżone do tych, które mają owe rośliny. Dzięki temu, że ich pH jest bardzo zbliżone do naturalnego, stają się delikatniejsze od samych naturalnych olejków eterycznych. W sklepach z kosmetykami naturalnymi, takimi jak np. triny.pl, można znaleźć wiele różnych hydrolatów.

Do najpopularniejszych należą hydrolaty:

  • różane — działają kojąco oraz oczyszczająco, a dzięki delikatnemu napinaniu skóry, można go wykorzystywać również przeciw zmarszczkom. Osoby, które mają problemy z naczynkami, mogą znaleźć rozwiązanie swojego problemu właśnie dzięki temu hydrolatowi.
  • pomarańczowe — ujędrniają skórę, a przy okazji również nawilżają, czy ją matują. Pozwalają skutecznie zmniejszyć zaczerwienienia.
  • oczarowe — mają właściwości przeciwzapalne oraz eliminują bakterie, znakomicie sprawdzają się przy skórze tłustej, gdyż ograniczają wydzielanie sebum. Oprócz tego koją rany oraz uszczelniają naczynia krwionośne.
  • Zastosowanie hydrolatów

Kupując naturalne hydrolaty, można wykorzystać je na wiele różnych sposobów, tworząc tym samym własny i niezwykle skuteczny kosmetyk. Tym samym wiemy dokładnie, co wklepujemy lub wlewamy na skórę i jakie tak naprawdę właściwości posiadają. Wszystko to dość niskim kosztem, co dodatkowo przekonuje wiele osób.

Z hydrolatów można zrobić:

  • tonik — sposób aplikowania odbywa się poprzez nasączenie wacika, a następnie wysmarowania skóry,
  • mgiełkę do włosów — kupując dodatkowo specjalny pojemnik z atomizerem, możesz wlać do niego hydrolaty i stworzyć swoją własną mgiełkę do włosów, która nie tylko nawilży włosy, wzmocni je, ale też spowoduje, że będą one pięknie pachnieć,
  • płukankę do włosów — można też wlać hydrolaty na włosy i pozostawić na kilka chwil, dzięki czemu staną się one dodatkowo odżywione. Warto w tym czasie delikatnie masować głowę i włosy, aby poprawić krążenie. Na końcu należy spłukać ją wodą.
  • mgiełkę do twarzy — hydrolaty sprawdzi się doskonale także, kiedy spryskamy nimi twarz, czy szyję. Szczególnie w trakcie upałów, czy po prostu, kiedy chcemy się naturalnie nawilżyć. Warto podkreślić, że nie wysuszają one skóry w porównaniu do wody.

Poza tym hydrolaty służą również jako jeden z podstawowych składników wielu kosmetyków. Wiele z nich również możemy wykonać samodzielnie. Mowa tutaj o maseczkach, które w połączeniu z glinkami tworzą skuteczną broń w walce z trądzikiem, czy zmarszczkami. Poza tym mogą być częścią kremów, balsamów, czy też płynów do kąpieli.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%