Zamknij

Jak dbać o tulipany?

14:41, 07.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:44, 07.08.2018
Skomentuj Jak dbać o tulipany? - fot. partnera Jak dbać o tulipany? - fot. partnera

Tulipany to kwiaty, które wiosną możemy spotkać w niemal każdym ogródku. Nic dziwnego, są bardzo efektowne i doskonale wyglądają zarówno w grupach na trawniku, jak i sadzone w sąsiedztwie iglaków i innych krzewów. Nie są zbyt wymagające w uprawie, watro jednak znać ich preferencję, aby właściwie je pielęgnować. Jak zatem o nie dbać? 

Wybór odpowiedniego stanowiska i sadzenie

Tulipany najlepiej czują się w miejscach nasłonecznionych, w żyznej i wilgotnej, ale dobrze przepuszczalnej glebie o odczynie obojętnym. Cebule tulipanów umieszczamy w gruncie w okresie od września do października. Przed ich posadzeniem dobrze jest zasilić podłoże długo działającym nawozem mineralnym, który zagwarantuje roślinom dobry start wiosną. Wysadzanie ich w późniejszym terminie jest ryzykowne,  ponieważ mogą nie zdążyć, ukorzenić się przed zimą. Hurtowe ceny cebulek tulipanów dostępne są pod tym linkiem www: https://hurtownia-ogrodnicza.eu/kategoria/cebulki/cebulki-tulipana/

Podlewanie i nawożenie

Warunkiem uzyskania pięknych i dorodnych kwiatów tulipanów jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności podłoża. Powinniśmy zatem rozpocząć ich podlewanie w momencie, kiedy tylko pojawią się zielne części. W zależności od panujących warunków atmosferycznych wystarczy jednak robić to, co 7-10 dni. Podlewanie kontynuujemy jeszcze przez około 5 tygodni po przekwitnięciu, aby cebule mogły się zregenerować i wytworzyć cebulki przybyszowe. Jeśli jesienią zastosujemy długo działający nawóz, nie ma potrzeby dodatkowego zasilania roślin wiosną. Jeśli jednak podczas sadzenia nie użyliśmy nawozu, dobrze jest dostarczyć tulipanom pierwszą jego dawkę wczesną wiosną, a drugą w okresie kwitnienia. 

Pielęgnacja po przekwitnięciu 

Po przekwitnięciu należy jak najszybciej usunąć pędy kwiatowe, pozostawiając jednak liście. Zapobiegnie to tworzeniu  nasion, co osłabia cebule. Liście pozwalają jednak roślinie na prowadzenie procesu fotosyntezy, dzięki czemu część podziemna może się zregenerować i wytworzyć cebulki przybyszowe. Liście usuwamy dopiero wówczas, kiedy same wyschną. Cebule tulipanów mogą pozostać na tym samym miejscu około 3-4 lat. Później dobrze jest je wykopać i przenieść w inne miejsce, w przeciwnym razie będą tworzyć coraz mniej dorodne kwiaty, aż w końcu zupełnie przestaną kwitnąć. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%