Zamknij

Aż chce się chodzić boso: Deska Barlinecka

13:41, 11.09.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:44, 11.09.2018
Skomentuj

Trudno zliczyć polskich i zagranicznych producentów podłóg dostępnych na polskim rynku. Do wyboru są podłogi wykonywane z rozmaitych materiałów, ale drewno zawsze cieszyło się i będzie cieszyć największym powodzeniem. Do podłóg drewnianych jesteśmy przyzwyczajeni od dzieciństwa. Każdy wie, że drewno, choć z pozoru twarde, tworzy podłogi, po których chodzenie nie męczy. Nieznaczne, niezauważalne ugięcia do pewnego stopnia amortyzują kroki, co odczuwa się, zwłaszcza chodząc boso lub w miękkim obuwiu domowym.

Podłogi drewniane są przy tym ciepłe i stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Dziś, gdy mozolne układanie parkietów lub mozaiki ustąpiło miejsca wygodnemu tworzeniu podłóg z desek i paneli, przy którym nie trzeba nawet używać kleju, zastosowanie drewna stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Czyste drewno, czyli Deska Barlinecka

Podłóg drewnianych jest bez liku, producenci prześcigają się w ofertach. Warto dostrzec wśród nich polski produkt o nazwie deska barlinecka. Oprócz wysokiej jakości ma ona tę cechę, że właściwie każdy posiadacz mieszkania lub domu może podłogę z tej deski ułożyć samodzielnie, nie wydając pieniędzy na fachowców.

Deska barlinecka to produkt w stu procentach składający się z drewna. Co ciekawe, można ją układać także na ogrzewaniu podłogowym. Naturalny surowiec sprawia, że taka podłoga jest zdrowsza i bezspornie trwalsza od pseudodrewnianych panelowych imitacji. Idealnie nadaje się do domów i mieszkań alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu ani roztoczy, jest łatwa do utrzymania w czystości. Nie elektryzuje się i nie absorbuje wilgoci, co nie pozostaje bez wpływu na klimat panujący w danym pomieszczeniu.

Sekrety konstrukcji podłogi

Raz ułożoną podłogę z deski barlineckiej można będzie, jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba, szlifować i ponownie lakierować. I jeszcze raz. I jeszcze – wytrzyma kilka takich renowacji. Jest to solidna, mocna konstrukcja, której niestraszne zmiany temperatury ani wilgotności w pomieszczeniu.

Wynika to m.in. z konstrukcji tej podłogi. Deska barlinecka jest podłogą trójwarstwową. Na spodzie i w środku znajdują się warstwy z drewna iglastego, ułożone krzyżowo, tzn. spód tworzą równoległe deseczki ułożone w jedną stronę, a środek podobnie, ale ułożone pod kątem 90 stopni do tych na spodzie. Wierzch to już odpowiedniej grubości drewno powleczone lakierem lub olejem. Tak zbudowana podłoga nie skrzypi, nie pęcznieje ani się nie rozsycha i jest bardziej stabilna wymiarowo niż podłogi z litego drewna.

Dwa sposoby montażu

Po podłodze z Deski Barlineckiej można chodzić zaraz po jej ułożeniu. Do wyboru są dwa warianty montażu. Pierwszy z nich, klasyczny, polega na klejeniu poszczególnych elementów, łączonych na zasadzie pióro-wpust do podłoża. Ma to tę zaletę, że nawet na dużych przestrzeniach podłoga będzie zawsze niezwykle stabilna. Klejenie nie jest jednak potrzebne. Złącza elementów są tak wykonane, że układanie odbywa się na klik, deski pasują do siebie idealnie, o ile tylko podłoże jest równe. Taką podłogę można nawet po jakimś czasie zdjąć i ułożyć ponownie – nic nie stoi na przeszkodzie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%