W dniach 11 i 12 grudnia 2017 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu odbył się XIV Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych.
W konkursie wzięło udział łącznie 8 grup teatralnych: z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu, ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy, z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu oraz z Wiejskich Domów Kultury w Płociczu i Dąbrówce oraz Świetlic Wiejskich z Obkasu i Witkowa.
Jury w składzie: Renata Bloch – instruktor teatralny z MGOK w Więcborku, Urszula Brycka – Dyrektor MG Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu i Ireneusz Bona – Dyrektor MGOK w Kamieniu przyznało następujące nagrody:
Nagroda GRAND PRIX
Dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu za spektakl "Mario czy już wiesz?" w reżyserii s. Doroty Bendlin i Marty Binger
I miejsce:
Szkoła Podstawowa w Dużej Cerkwicy za spektakl "Aniołek w klatce" w reżyserii ks. Piotra Pazdy i Eweliny Wolszlegier
II miejsce
Wiejski Dom Kultury w Płociczu za spektakl "Oszaleli Anieli" w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
III miejsce
Wiejski Dom Kultury w Dąbrówce za spektakl "Jasełka" w reżyserii Ewy Wiese
ex aequo
III miejsce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu Kraj. za spektakl "Wigilijna ulica" w reżyserii Ks. Marcina Kidziun
NAGRODA SPECJALNA
dla Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Kraj. za spektakl "Przyjaciółmi być" w reżyserii Barbary Brewka
Wyróżnienia:
- dla Świetlicy Wiejskiej w Obkasie za spektakl "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w reżyserii Bernadety Kiedrowicz
- dla Świetlicy Wiejskiej w Witkowie za spektakl "Wigilijne tajemnice zwierząt" w reżyserii Danuty Sałasinskiej
NAGRODY AKTORSKIE:
- Roksana Strama za rolę Anioła w przedstawieniu "Przyjaciółmi być" z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu
- Nikola Olejnik za rolę Aniołka, Klaudia Trzcińska za rolę Aniołka oraz Rafał Bukowski za rolę Anioła w przedstawieniu pt: "Jasełka" z WDK w Dąbrówce
- Radosław Kiedrowicz za rolę Józefa, Anna Kiedrowicz za role Anioła oraz Wiktor Jilke za rolę Pasterza w przedstawieniu "Pójdźmy wszyscy do stajenki" ze Świetlicy Wiejskiej w Obkasie
- Oliwia Błońska za rolę Ewy oraz Mariusz Łubecki za rolę Adama w przedstawieniu "Mario czy już wiesz?" z DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu
- Oskar Gabrych za rolę Boga oraz Kornelia Lipińska za rolę Anioła w spektaklu "Aniołek w klatce" ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Alicja Pankau za rolę Jagny, Joanna Dropiewska za rolę Anioła, Paulina Wiśniewska za rolę Pasterza oraz Amelia Rękiewicz za rolę Hetmana w przedstawieniu "Oszaleli Anieli" z WDK w Płociczu
- Amelia Wolszlegier za rolę Marii oraz Eliasz Pałubicki za rolę Józefa w przedstawieniu "Ulica Wigilijna" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu
- Paweł Surdyk za rolę Marii oraz Filip Stryszyk za rolę Pastuszka w spektaklu "Wigilijne tajemnice zwierząt" ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
FINAŁ:
Rozdanie nagród oraz prezentacja wybranych spektakli odbędzie się w niedzielę 17 grudnia, od godz. 15:00 na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Kraj. Wystąpią grupy teatralne z:
- Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu
- Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz