Zamknij

Turniej szachowy w Mroczy

21:00, 01.01.2018 Jan Rosiński
Skomentuj Turniej szachowy w Mroczy Turniej szachowy w Mroczy

30 grudnia w Mroczy odbył się II Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy. Zawody zostały rozegrane na dystansie 7 rund w tempie 10 minut na partię dla każdego zawodnika+5 sekund za ruch.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Mirosław Kozielski. Do rywalizacji przystąpiło 7 zawodników. Obrońcą tytułu był Jan Rosiński, który triumfował w 2 poprzednich turniejach. Nowym mistrzem Mroczy został Michał Kotulski. Na 2 miejscu uplasował się wieloletni gracz mroteckiej drużyny Kamil Rosiński. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Król. Warto dodać, że ten młody gracz zdobył także złoty medal w klasyfikacji juniorów do lat 18. Srebrny medal w grupie juniorów wywalczył Jan Rosiński, a 3 miejsce w tej grupie zajął Kacper Klimek.

W rozgrywkach byliśmy świadkami wielu niespodzianek. Największą sensacją była przegrana faworyta Kamila Rosińskiego z Michałem Kotulskim. Doszło także do bratobójczego pojedynku pomiędzy Janem Rosińskim i Kamilem Rosińskim. Kainowa partia zakończyła się remisem.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a wyróżnieni gracze dodatkowo otrzymali medale. Zmagania te pokazały, że szachy są bardzo nieobliczalnym sportem, w którym każdy może wygrać z każdym. Szczególnie może cieszyć progres, który regularnie osiągają młodzi szachiści z Mroczy. Jest to bardzo ważny element w kontekście przyszłości mroteckich szachów.

Warto przypomnieć aforyzm wybitnego amerykańskiego szachisty Paula Morphego: "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni".