Zamknij

Urządzamy domowy gabinet. Jakie krzesło warto do niego wybrać?

00:00, 23.02.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Praca bez szefa na głowie i współpracowników za biurkiem obok to marzenie niejednej osoby z nas. Na szczęście, dzięki dostępowi do internetu wiele prac można wykonywać z domu, bez fizycznej obecności w biurze. Wygodne krzesło biurowe może wpłynąć na to, że praca w domu będzie bardziej produktywna. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na jego kupno?

Krzesło biurowe do domowego biura – podstawowe kryteria wyboru

Siedzenie przy kuchennym stole czy na łóżku z laptopem na kolanach nie sprzyja wydajnej pracy. Prędzej czy później odezwą się bóle kręgosłupa, a dyskomfort nie pozwoli nam wydajnie pracować. Pracownicy siedzący w źle zaprojektowanych fotelach są bardziej skupieni na swoim bólu, co oznacza, że ??są mniej skoncentrowani na samej pracy. Jakie krzesła biurowe obrotowe spełnią potrzeby zapracowanej osoby? Na pewno takie, które będzie komfortowe, pozwoli utrzymać motywację na dłużej i zwiększy naszą produktywność. Dobre ergonomiczne krzesło biurowe zapewnia wsparcie dla pleców, pomaga poprawić postawę i będzie wystarczająco wygodne, abyśmy mogli spędzić dłuższy czas, siedząc przy biurku.

Budżet, czyli czy cena ma znaczenie i przekłada się na jakość?

Ponadto, inną ważną kwestią jest budżet. Prawda jest taka, że klient płaci za to, co dostaje. Jeśli wybiera najtańsze krzesło z marketu, to musi liczyć się z tym, że otrzyma prawdopodobnie krzesło o niskim komforcie. Stosunek ceny do jakości jest zazwyczaj adekwatny. Lepiej wyposażyć się w fotel obrotowy o lepszej ergonomii, dużej możliwości regulacji wysokości siedziska i stopnia odchylenia oparcia. Istotne są również podłokietniki będące dobrym podparciem dla nadgarstków i przedramion. Ponadto, krzesło dobrej jakości objęte jest kilkuletnią gwarancją. Musi być też dostosowane do cięższych osób.

Kluczowa sprawa - możliwość regulacji siedziska i oparcia

Warto wiedzieć, że dobre krzesło ma szeroki zakres regulacji, które można zmodyfikować i dopasować do potrzeb konkretnego użytkownika. Ważna jest też regulowana głębokość siedziska i odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego. Idealnie chcesz, aby kąt siedzenia i oparcia pozostawał taki sam, niezależnie od tego, czy siedzimy w pozycji wyprostowanej, czy pochylonej do tyłu - trochę jak w fotelu bujanym. Istotną kwestią jest również dobór kółek – mogą być one twarde lub miękkie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%