Zamknij
REKLAMA

Maląg: Pracujemy nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych

09:02, 20.05.2020 | E.S
Skomentuj
PAP
REKLAMA

W minionym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 1200 zł i dodatkowy zasiłek trzymiesięczny w kwocie 1300 zł dla tracących pracę. Obecnie przez pierwsze trzy miesiące bezrobotny, który ma od 5 do 20 lat stażu pracy, otrzymuje zasiłek w wysokości 861,40 zł brutto (741,87 zł netto).

Pracujemy nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych - zapewniła w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Oszacowała, że na koniec roku będzie ok. 1,3-1,4 mln bezrobotnych.

Minister Maląg w środę w radiowej Jedynce zapewniła, że rząd ma już przygotowane "warianty podniesienia zasiłku". "Mówimy o kwocie, o której pan premier wspomniał - 1200 zł" - wskazała.

"Pracujemy nad tym razem z panem prezydentem, który również nad tym tematem się pochyla" - powiedziała. Dodała, że prowadzone są analizy wzrostu bezrobocia.

Minister oszacowała, że na koniec roku będzie ok. 1,3-1,4 mln bezrobotnych.

"Bardzo niechętnie wypowiadam się, ile planujemy osób bezrobotnych na koniec roku. Planujemy, aby tych osób było jak najmniej, aby ochronić miejsca pracy, aby pracodawcy mogli prowadzić swoje firmy, a Polacy, aby mogli pracować, aby ich rodziny mogły dobrze żyć" ? powiedziała minister.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

FanFan

3 0

Przed wyborami podnosimy, a po wyborach znów wszystkich w hu.. a robimy🤣🤣🤣🤣 19:59, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz