Zamknij
REKLAMA

Horała: 14 lotnisk w Polsce uprawnionych do dotacji z tarczy antykryzysowej

14:53, 22.05.2020 | E.S
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Udostępniamy nagranie wideo:

"Przygotowaliśmy dodatkowy mechanizm dotacji dla spółek zarządzających lotniskami. Na ten rok łącznie dla wszystkich lotnisk to jest 142 mln zł. 14 lotnisk będzie uprawnionych do otrzymania tej dotacji" - poinformował w piątek na konferencji prasowej Horała.

Jak dodał, "poza całym szeregiem instrumentów, z których lotniska mogą skorzystać, którymi lotniska wspieramy w tzw. tarczy antykryzysowej 2. proponujemy dodatkowy, dedykowany dla branży lotniczej mechanizm.

"Ten dodatkowy mechanizm, to dotacja z funduszy przeznaczonych na walkę z koronawirusem, dotacja dla lotnisk, które w tym szczególnym czasie utrzymują funkcję lotniska publicznego" - wyjaśnił.

Horała przekazał, że Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, które określa wykaz lotnisk użytku publicznego, na których należy zapewnić utrzymanie minimalnej gotowości operacyjnej, oraz wymagania, których spełnienie potwierdza taką gotowość.

Napisano w nim, że porty, na których należy zapewnić utrzymanie minimalnej gotowości operacyjnej lotniska, to: Łódź, Chopin w Warszawie, Poznań - Ławica, Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Rzeszów - Jasionka, Szczecin - Goleniów, Katowice - Pyrzowice, Bydgoszcz, Kraków - Balice, Wrocław - Strachowice, Zielona Góra - Babimost, Olsztyn-Mazury, Warszawa/Modlin oraz Lublin.

"14 lotnisk, poza tymi innymi instrumentami, będzie uprawnionych jeszcze do dodatkowego mechanizmu dotacji, który umożliwi zwrot kosztów utrzymywania funkcji lotniska publicznego w tym szczególnym czasie" - tłumaczył.

Jak dodał, na mocy tego rozporządzenia zostanie otwarta droga do otrzymania dotacji z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla lotnisk, które będą zobowiązane do utrzymania minimalnej gotowości operacyjnej w stanie zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.

"Jak tylko Rada Ministrów przyjmie to rozporządzenie, w krótkim czasie - myślę, że to będzie w przyszłym tygodniu - Ministerstwo Infrastruktury przygotuje rozporządzenie już o szczegółowym mechanizmie, zasadach przydzielania tych dotacji" - powiedział.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" jest wyłącznym właścicielem portów lotniczych w Warszawie, Zielonej Górze i Radomiu. Poza tym posiada udziały w 10 spółkach-zarządcach lotnisk w: Krakowie, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu, Modlinie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Olsztynie i Bydgoszczy. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

FanFan

3 1

Dobrze, że tymi pieniędzmi nie rozporządza człowiek z workami pod oczami. Horała to jest,, ktoś,,.... Swoją drogą, skąd rządzący biorą tych ministrów? Ten akurat przyszedł od Korwina(kiedyś Korwin był jego idolem, teraz Jarosław) 🤣🤣🤣🤣🤣 19:06, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

2 2

Fan wiesz co , tak sobie myślę , że to ty powinieneś być w rządzie , bo wiesz wszystko lepiej🤣 i na wszystkim się znasz 🤣Tylko jest jeden problem , a mianowicie kto by ciebie wybrał 🙂👎👎👎 08:47, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FanFan

3 2

Lepiej od kogo? Tych idiotow w rządzie? To akurat nietrudne.... A kto by na mnie głosował??? Nie jestem oszustem, więc polityka nie dla mnie😞😞ale chętnie i ochoczo skomentuje tych nieudaczników pisowskich, chyba, że za chwilę wzorem Trójki, przypomni sobie, że jest coś takiego jak cenzura. Ale dla was towarzysze, to nic takiego, byle prezes był zadowolony. I to właśnie jest do dudy... 09:00, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarekJarek

2 2

Wiesz co Fan, ciebie to tylko należy wyśmiać, jesteś jednym z tych co wierzą w TVN, jedyną "prawdomówną" telewizję i to nie polską, gdzie pracują dzieci KOMUCHÓW 👎😡 10:30, 23.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

FanFan

3 1

Oczywiście możesz się śmiać, mnie do śmiechu nie jest. Jednak się nie znam na polityce, bo byłem przekonany że jedyna słuszna telewizja, jest tvpis. Dzieci komuchow? Może sam nim jesteś, ale co to ma za znaczenie? Jest wielu działaczy jedynie słusznej partii, którzy posiadają czerwone legitymację, poczytaj o ich historii, może oczy Ci się otworzą. A jeśli już zaczniesz myśleć samodzielnie, będę to uważał za swój spory sukces 11:02, 23.05.2020


RinRin

3 0

Jarek ma rację ! Tylko TV PIS i TV Trwam :-) !!! 13:07, 23.05.2020


FanFan

2 0

Rin. Bo wszystkie Jarki to fajne chlopaki🤣 15:33, 23.05.2020


xx

3 1

Fan , nie wszystkie Jarki, nie wszystkie 05:53, 24.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA