Zamknij
REKLAMA

Pogoda na Wielkanoc: zima w górach i dość chłodno w całym kraju, ale będzie też słonecznie

20:02, 01.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Taka zmiana aury - jak wyjaśnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - wynika z tego, że napływające za frontem powietrze będzie zdecydowanie chłodniejsze i przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza w górach, nawet śniegu, dlatego w święta nie będzie już tak wiosennej pogody jak w ostatnich dniach. "Na szczęście zza chmur okresami pojawiać się będzie słońce, co na pewno będzie korzystnie wpływać na samopoczucie" - podkreślają synoptycy.

Niestety słoneczna i bardzo ciepła pogoda z ostatnich dniach odchodzi w zapomnienie i zbliżająca się Wielkanocne przebiegać będą w nieco odmiennej aurze - poinformowało IMGW w prognozie synoptycznej na święta. W górach można spodziewać się nawet powrotu zimy i śniegu, a w całym kraju będzie znacznie chłodniej, ale z za chmur wyjrzy też słońce - szczególnie w drugi dzień świąt.

I tak w sobotę w całym kraju dominować będzie dynamicznie zmieniająca się pogoda z dużym zachmurzeniem, opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach i wyżej położonych obszarach podgórskich również śniegu lub krupy śnieżnej, przeplatanymi okresowymi rozpogodzeniami. Będzie dość chłodno, od 5 st. na krańcach północnych do 9 st. na południowym wschodzie. W obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej, od 2 st. C do 5 st. C. Odczucie chłodu wzmagać będzie umiarkowany, nad morzem nawet dość silny wiatr, który w całym kraju będzie porywisty.

Z kolei Wielkanoc przywita mieszkańców obszarów podgórskich iście zimową pogodą, ponieważ w ciągu nocy opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodują utworzenie się tam niewielkiej pokrywy śnieżnej. W całym kraju rano będzie chłodno. W ciągu dnia na zachodzie i północy Polski na niebie pojawi się słońce. W południowo-wschodniej połowie kraju przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami pojawią się opady deszczu, a w górach i obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem. Będzie nieco cieplej, od 7 st. na północnym wschodzie do 11 st. na zachodzie. W obszarach podgórskich od 3 st. do 6 st. Wiatr osłabnie i będzie słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich

W Poniedziałek Wielkanocny będzie już lepsza pogoda. Z prognoz wynika, że przeważać będzie pogodne niebo, jedynie na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 7 st. na krańcach południowo-wschodnich do 14 st. na zachodzie. Ponownie nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a na Pomorzu nawet dość silny i porywisty, z kierunków południowych. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%