Zamknij
REKLAMA

Niemiecka opozycja: "Gdzie są czołgi dla Polski?"

18:24, 26.05.2022 | .
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

Andrzej Duda oskarżył rząd Niemiec o złamanie słowa w sprawie obiecanej dostawy czołgów dla Polski. Lider CDU Friedrich Merz domaga się wyjaśnienia, dlaczego rząd nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Polska wciąż nie dostała obiecanego przez Berlin uzbrojenia. W tej sprawie spotkali się także szefowie dyplomacji Polski i Niemiec - informuje Wirtualna Polska.

Lider CDU Friedrich Merz domaga się od rządu niemieckiego szybkiego wyjaśnienia, dlaczego obietnice złożone Polsce w sprawie wymiany czołgów nie zostały dotrzymane - czytamy na stronach Wirtualnej Polski.
 
- Oskarżenia polskiego prezydenta pod adresem rządu niemieckiego są bardzo poważne - powiedział Merz w wywiadzie dla kanału informacyjnego "WELT". - Najwyraźniej nasz rząd złożył Polakom obietnicę dotyczącą wymiany, która nie została dotrzymana. Rząd Scholza musi teraz szybko wyjaśnić, dlaczego nie wypełnia podjętych zobowiązań - stwierdził.

Prezydent Andrzej Duda zarzucił wcześniej Berlinowi złamanie słowa w sprawie wymiany. Powiedział, że niemiecki rząd obiecał Warszawie czołgi Leopard, które miały zastąpić polskie czołgi dostarczone wcześniej Ukrainie. 

- Nie spełnili tej obietnicy. I szczerze mówiąc, jesteśmy z tego powodu bardzo rozczarowani - powiedział Duda telewizji WELT.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%