Zamknij
REKLAMA

Wielkopolskie: 22-latek przyznał się do podwójnego zabójstwa

14:14, 29.07.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

22-letni mężczyzna usłyszał w piątek w prokuraturze dwa zarzuty zabójstwa: 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny; przyznał się - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Ciała 75-letniej matki i 49-letniego syna zostały znalezione w środę przed południem w miejscowości Stołężyn w Wielkopolsce. Policję na miejsce wezwał jeden z członków rodziny. Do zatrzymania 22-latka - bratanka i wnuka ofiary - doszło w środę po południu w Żninie. Stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji. Policja, po przesłuchaniu 22-latka, przedstawiła mu zarzuty podwójnego zabójstwa.

W czwartek odbyła się sekcja zwłok ofiar. Przeprowadzono także eksperyment procesowy z udziałem zatrzymanego.

W piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował PAP, że "22-letni mężczyzna został już przesłuchany w prokuraturze, usłyszał dwa zarzuty zabójstwa: 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny".

"Podczas przesłuchania przyznał się; złożył wyjaśnienia, aczkolwiek w tych złożonych wyjaśnieniach nie odniósł się w sposób racjonalny do swojego zachowania" - powiedział Wawrzyniak.

Dodał, że mężczyzna zadał ofiarom od kilku do kilkunastu ciosów "narzędziem ostrokrawędzistym". "W toku czynności zabezpieczono przedmioty, które mogły zostać użyte do tego przestępstwa; będą poddane dalszym badaniom celem określenia, który z nich został użyty do popełnienia tego czynu" - powiedział Wawrzyniak.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%