Zamknij

Przetarg na budowę mola w Więcborku ogłoszony

20:06, 10.03.2018 | ps
REKLAMA
Skomentuj
Przetarg na budowę mola w Więcborku ogłoszony

To co włodarzom Więcborka nie udało się w roku ubiegłym, w bieżącym najprawdopodobniej stanie się faktem. Gmina Więcbork ogłosiła właśnie przetarg nieograniczony na budowę mola przy promenadzie, fontanny pływającej na Jeziorze Więcborskim oraz infrastruktury towarzyszącej. Jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane trudności molo zostanie oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Więcborskie molo ma stać się niejako przedłużeniem zrewitalizowanego w 2013 roku więcborskiego rynku. Jeśli spodoba się mieszkańcom i wczasowiczom ma szansę stać się jeszcze jedną atrakcją, która będzie służyła rekreacji, a także będzie sprzyjała uprawianiu turystyki wodnej.

Molo zostanie wybudowane na przedłużeniu głównego ciągu pieszego, biegnącego przez skwer przy kościele, od rynku do promenady, pod kątem prostym do brzegu Jeziora Więcborskiego. Obiekt zaprojektowany jest w kształcie litery T. Część prostopadła do brzegu o szerokości 5 m będzie miała długość ok. 50 m, a część równoległa do brzegu szerokość 5m i długość ok. 35 m. Do głównego pokładu spacerowego dołączony będzie pomost pływający o szerokości 2 m, przeznaczony do cumowania łodzi i kajaków. Infrastrukturę towarzyszącą stanowić będą ławki z oparciami, kosze na śmieci, oświetlenie wbudowane w balustradę oraz panoramiczna luneta widokowa.

Całkowity koszt budowy obiektu to niecałe 800 tys. zł. Gmina Więcbork otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w wysokości przeszło 254 tys. zł. Pozostała część wydatków zostanie pokryta z środków własnych.

(ps)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone