Zamknij

30,5 mln dotacji na drogi lokalne w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz listę samorządów, które otrzymały dotację

14:53, 12.06.2018 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA
Skomentuj
30,5 mln dotacji na drogi lokalne w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz listę samorządów, które otrzymały dotację

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. O szczegółach mówili dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos - informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

Wczoraj podczas spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki oficjalnie poinformował, że Państwo przekaże 500 mln zł wsparcia na kolejną transzę inwestycji w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Polska to nie tylko te wielkie metropolie i arterie komunikacyjne między nimi. Patrzymy też na małe gminy. W tym roku już przeznaczyliśmy na rozwój dróg lokalnych bezprecedensową kwotę 1,3 miliarda złotych – mówił premier podczas spotkania z wojewodami.

Dodatkowe pieniądze trafią do 421 samorządów na 433 inwestycje. Inwestycje obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Część przedsięwzięć to budowa nowych dróg, a część – modernizacja i remonty. Oprócz dróg powstanie też 26 mostów, 230 kilometrów chodników lub ścieżek pieszo-rowerowych i 300 bezpiecznych przejść dla pieszych. Dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa w pojedynczej inwestycji może wynieść 60-80 procent kosztów, w zależności od wskaźników dochodów podatkowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu.

Z kolei dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda przypomniał wysokość dotychczas udzielonego wsparcia samorządom z regionu oraz podziękował wszystkim, którzy o te środki zabiegali. Procedura składania wniosków rozpoczęła się w marcu. Po szybkiej reakcji ze strony jednostek samorządu terytorialnego już w połowie maja przekazaliśmy wstępne listy do zaopiniowania Ministrowi Inwestycji i Rozwoju. Mam nadzieję że ostateczne umowy na realizacje inwestycji zostaną podpisane jeszcze w czerwcu. Wspominając o transparentnych kryteriach naboru wniosków poinformował, iż Program rozwoju dróg lokalnych będzie kontynuowany, a środków finansowych na realizacje zadań w przyszłości będzie jeszcze więcej.

W Kujawsko-Pomorskiem dofinansowanie otrzymają gminy: Nakło nad Notecią, Grudziądz, Cekcyn, Pruszcz, Łubianka, Kowalewo Pomorskie, Osielsko, Choceń, Rogowo, Śliwice, Mogilno, Miasto i Gmina Skępe oraz Chodecz, a także powiaty: włocławski, wąbrzeski, brodnicki, toruński, żniński i rypiński. 

Posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos przedstawiając listę beneficjentów, zgodnie podkreślali, że to właśnie mniejsze wspólnoty terytorialne najbardziej potrzebują wsparcia, a jego udzielenie przekłada się na poprawę infrastruktury i jakości życia mieszkańców.

Pełna lista zadań dostępna jest tutaj 

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone