Zamknij

Nowy dowódca JFTC

20:18, 11.07.2019 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA
Skomentuj
Nowy dowódca JFTC - fot. KPUW

Generał Adam Joks został nowym dowódcą NATO-wskiego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy. W uroczystości przekazania obowiązków wziął udział wicewojewoda Józef Ramlau - informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Wicewojewoda Józef Ramlau podziękował za służbę odchodzącemu dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych Generałowi Wilhemowi Grünowi, którego na nowym stanowisku zastąpił Generał Dywizji Adam Joks. Wicewojewoda nowemu dowódcy życzył pomyślności w kierowaniu tak ważną jednostką.

Nowy dowódca zapewnił o tym, że będzie kontynuował pracę swojego poprzednika i będzie skupiał się na ćwiczeniach i szkoleniach.

Na to wydarzenie swój specjalny list skierował prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda, w którym gratulował nowemu dowódcy.

- Jestem przekonany, że sprosta pan wyzwaniu wysoko postawionej przez poprzedników poprzeczki. Stając na czele NATO-wskiej struktury będzie pan generał jednocześnie ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej i Sił Zbrojnych RP wobec naszych sojuszników i partnerów. Wierzę, że doskonale wypełni pan tę misję. Gratuluję- napisał Prezydent.

Generał dyw. Adam Joks był zastępcą szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego, wcześniej był szefem sztabu Wielonarodowej Dywizji Pn.-Wsch w Elblągu. Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Akademii Obrony Narodowej oraz amerykańskiej Akademii Wojennej Wojsk Lądowych.

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone