Zamknij

Prezydent Piły odpowiada na apel w sprawie łąk kwietnych

09:50, 13.07.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pixabay - Emilia Baczyńska

Wczoraj na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Piły prezydent Piotr Głowski odpowiedział na apel w sprawie łąk kwietnych, który wystosował do niego Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.

W odpowiedzi na apel dotyczący zakładania na terenach zielonych naszego miasta łąk kwietnych, informuję, że od wielu lat działania miasta podporządkowane są poprawie eko-systemu. Wartościowe jest również zaangażowanie mieszkańców w tym obszarze. Tym bardziej cieszy nas także dyskusja na temat zakładania na terenach zielonych miasta łąk kwietnych, które są coraz bardziej powszechne w Europie.

Informuję jednocześnie, że trwają przygotowania, które pozwolą na rozpoczęcie prac jesienią - zgodnie z kalendarzem ogrodniczym. Dyskusja obejmuje miejsca oraz sposób założenia i utrzymania takich łąk oraz sposobu ich funkcjonowania, tak aby był on najbardziej skuteczny a jednocześnie akceptowany przez mieszkańców Piły. Dotychczasowe rozmowy na temat zakładania nowych obszarów zielonych, w tym łąk kwietnych, odbyły się już m.in. ze środowiskiem EKO Piła i Fundacją Pszczoła. Plan miasta zakłada, że jesienią przeprowadzimy na ten temat konsultacje wśród mieszkańców Piły.

Jesteśmy przekonani, że merytoryczne argumenty dotyczące m.in. ochrony pszczół i tworzenie dla nich lepszego środowiska czy też zmniejszona ingerencja w ekosystem będą dla pilan istotne przy podejmowaniu stanowiska w tej sprawie. 

Piotr Głowski
Prezydent Miasta Piły

REKLAMA
(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone