Zamknij

Ilu Ukraińców pracuje w powiecie sępoleńskim?

02:40, 04.03.2018 | ps
REKLAMA
Skomentuj
Ilu Ukraińców pracuje w powiecie sępoleńskim? - fot. Pixabay

Mówi się, że obecnie w naszym kraju legalnie pracuje nawet 2 mln imigrantów zza wschodniej granicy. Szacuje się nawet, że na koniec 2018 roku w Polsce może ich być nawet 3 mln. Początkowo obecność imigrantów ze Wschodu, głównie Ukraińców, była łatwa do zaobserwowania jedynie w większych ośrodkach, ale od dłuższego czasu obcą mowę możemy usłyszeć także na ulicach i w obiektach handlowych tak małych miast jak Więcbork czy Sępólno Krajeńskie. Czy wiadomo ilu ich jest?

Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim nie posiada na ten temat precyzyjnych bezpośrednich danych. Natomiast istnieją dane pośrednie, na podstawie których możemy wyciągnąć pewne wnioski. 

Urzędy pracy zajmują się rejestracją oświadczeń o chęci zatrudnienia cudzoziemców. W ubiegłym roku w powiecie sępoleńskim takich oświadczeń zarejestrowano 1800, a w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku 150. Nie oznacza to jednak, że w powiecie sępoleńskim pracuje blisko 2000 imigrantów ze Wschodu, ponieważ nie każde zarejestrowane oświadczenie kończy się zatrudnieniem obcokrajowca w powiecie, w którym się zarejestrował. 

Od roku 2018 istnieje obowiązek informowania urzędów pracy o tym ile osób z tych, od których przyjęły one oświadczenie o chęci zatrudnienia, podjęło pracę. Precyzyjniejszych danych możemy się więc spodziewać na koniec bieżącego roku.

(ps)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone