Zamknij

"Stabilne zatrudnienie" w Oddziale ZUS w Bydgoszczy

12:57, 13.04.2018 | Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego
REKLAMA
Skomentuj
"Stabilne zatrudnienie" w Oddziale ZUS w Bydgoszczy - fot. ZUS Bydgoszcz

10 kwietnia Mariusz Jaroniewski – Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy i Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowę o dofinansowanie działań aktywizacyjnych w ramach programu „STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji publicznej”. 

Aleksandra Gierej powiedziała, że „Jest to dla nas wyjątkowy moment, ponieważ umowa ta jest pierwszą w województwie i jedną z nielicznych w kraju”. Obie ze stron liczą, że wzrośnie zainteresowanie ofertami pracy w ZUS wśród osób niepełnosprawnych. 

W ramach podpisanej umowy otrzymamy refundację wydatków zakupu wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej do kwoty 10.656,00 zł. Stanowisko pracy naszego pracownika wyposażymy m.in. w:

  • biurko, fotel i podnóżek ergonomiczny,
  • klawiaturę, mysz i podkładkę ergonomiczną,
  • monitor wraz ze statywem (wysięgnik pod monitor),
  • matę pod fotel komputerowy,
  • lampkę na biurko.

(Mariusz Jaroniewski) Mamy nadzieję, że program „Stabilne Zatrudnienie” pozwoli na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w naszej instytucji, które często mają duży, niewykorzystany potencjał. Dla osób niepełnosprawnych zatrudnienie pozwoli zarówno na stabilną pracę jak i rozwój osobisty. Po zatrudnieniu następnej osoby złożymy kolejny wniosek o dofinansowanie w ramach programu „STABILNE ZATRUDNIENIE”.

Umowa, którą podpisaliśmy jest rezultatem porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy nami a PFRON, (jakie było) zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym.

(Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone