Zamknij

Igrzyska Sportowców Wiejskich Tokyo 2020 przełożone na przyszły rok

09:51, 17.04.2020 | E.S
Skomentuj
REKLAMA

Nie w czerwcu 2020, a w czerwcu 2021 roku obędą się Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W związku z pandemią koronawirusa imprezę przeniesiono na przyszły rok. Odbędzie się ona tak jak pierwotnie zaplanowano w Sępólnie Krajeńskim.

Zawody sportowców wiejskich to impreza z wieloletnią tradycją. Odbywają się one zawsze w tym samym roku, w którym organizowane są igrzyska światowe. W nazwie oprócz miasta gospodarza igrzysk sportowców wiejskich, dodaje się wówczas także miasto gospodarza zawodów światowych (np. Sępólno Krajeńskie – Tokio).

Ze względów bezpieczeństwa zaplanowaną na ten rok imprezę postanowiono przenieść na rok przyszły.

Taką decyzję, po konsultacjach z Gminą Sępólno Krajeńskie, podjął Zarząd Ludowych Zespołów Sportowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wcześniej o zmianie terminu światowych igrzysk w Tokio poinformował także Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Mimo to przygotowania inwestycyjne do sępoleńskiej imprezy nadal będą trwały. Chodzi przede wszystkim o urządzenie miejsc noclegowych dla sportowców i ewentualne przystosowanie obiektów sportowych do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Wstrzymane są natomiast kampanie promocyjne i zakupy strojów dla poszczególnych reprezentacji. Te działania ruszą na początku przyszłego roku.

Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA