Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Województwa do 15 i 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów

08:23, 22.09.2020 | E.S
Skomentuj Mistrzostwa Województwa do 15 i 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów - fot. nadesłane
REKLAMA

Dziewiętnastego września br. odbyły się w Lubrańcu Mistrzostwa Województwa w podnoszeniu ciężarów młodziczek i młodzików do 15 oraz juniorek i juniorów młodszych do 17 lat. W zawodach wystąpiło ogółem 44 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby sportowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Spośród zawodników naszego regionu złote medale wywalczyli:

  • Lidia Hawryło (Grom Więcbork), (15 lat), kat. 55 kg, wynik 95 kg (40 rwanie, 55 podrzut);
  • Wanessa Gorgoń (Grom), (17 lat), kat. 59 kg, wynik 130 kg (60+70);
  • Jakub Wardyn (Krajna Sępólno Kraj.), (15 lat), kat. 49 kg, wynik 63 kg (28+35);
  • Pydynkowski Jakub (Grom), (15 lat), kat. 55 kg, wynik 120 kg (55+65);
  • Mikołaj Paterek (Krajna), (15 lat), kat. 61 kg, wynik 172 kg (74+98);
  • Oliwier Ździebło (Gryf Więcbork), (15 lat), kat. 89 kg, wynik 176 kg (75+101);
  • Kacper Nietz (Grom), (17 lat), kat. 55 kg, wynik 140 kg (60+80);
  • Rybak Hubert (Gryf), (17 lat), kat. 96 kg, wynik 145 kg (65+80);
  • Kacper Szandała (Gryf), (17 lat), kat. 102 kg, wynik 170 kg (75+95);
  • Kamil Kienast (Gryf), (17 lat), kat. 109 kg, wynik 140 kg (65+75);

 

Medale srebrne:

  • Marika Nowak (Grom), (15 l.), kat. 49 kg, wynik 100 kg (45+55);
  • Amelia Muzyka (Gryf), (15 l.) kat. 55 kg, wynik 71 kg (31+40);
  • Łukasz Odziemczyk (Gryf), (15 l.), kat. 49 kg, wynik 47 kg (22+25);
  • Dominik Sommerfeld (Grom), (17 l.) kat. 61 kg, wynik 158 kg (73+85);
  • Krystian Kornaś (Gryf), (17 l.), kat. 81 kg, wynik 195 kg (90+105);

 

Brązowy medal wywalczył Jakub Popławski (Gryf), (15l.), w kat. 81 kg z wynikiem 136 kg (60+76).

 

Wyniki pozostałych zawodników:

  • Aleksander Przybylski (Krajna), (15 l.), IVm w kat. 61 kg z wynikiem 124 kg (50+74);
  • Norbert Szefs (Grom), (15 l.), V m w kat. 61 kg z wynikiem 90 kg (40+50);

 

Podczas zawodów rozegrano również IV Memoriał Jana Wojnowskiego w którym zawodnicy sklasyfikowani zostali według punktowej tabeli Sinclaira.

  • Wanessa Gorgoń (Grom) zwyciężyła w grupie juniorek do 17 lat z wynikiem 272 punkty.
  • Mikołaj Paterek (Krajna) zajął II miejsce w kategorii młodzików do 15 lat z wynikiem 260,6p.
  • Marika Nowak (Grom) uplasowała się na III miejscu w grupie młodziczek do 15 lat gromadząc 240,3p.

 

Ponadto drużyna Gromu Więcbork uplasowała się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji zespołowej.

tekst: Przemysław Paterek, fot. nadesłane

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz