Zamknij

Mistrzostwa Województwa do 15 i 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów

08:23, 22.09.2020 E.S Aktualizacja: 10:15, 22.09.2020
Skomentuj Mistrzostwa Województwa do 15 i 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów - fot. nadesłane Mistrzostwa Województwa do 15 i 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów - fot. nadesłane

Dziewiętnastego września br. odbyły się w Lubrańcu Mistrzostwa Województwa w podnoszeniu ciężarów młodziczek i młodzików do 15 oraz juniorek i juniorów młodszych do 17 lat. W zawodach wystąpiło ogółem 44 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby sportowe województwa kujawsko-pomorskiego.

• Krystian Kornaś (Gryf), (17 l.), kat. 81 kg, wynik 195 kg (90+105);

Brązowy medal wywalczył Jakub Popławski (Gryf), (15l.), w kat. 81 kg z wynikiem 136 kg (60+76).

Wyniki pozostałych zawodników:

• Aleksander Przybylski (Krajna), (15 l.), IVm w kat. 61 kg z wynikiem 124 kg (50+74);
  • Norbert Szefs (Grom), (15 l.), V m w kat. 61 kg z wynikiem 90 kg (40+50);

Podczas zawodów rozegrano również IV Memoriał Jana Wojnowskiego w którym zawodnicy sklasyfikowani zostali według punktowej tabeli Sinclaira.

• Wanessa Gorgoń (Grom) zwyciężyła w grupie juniorek do 17 lat z wynikiem 272 punkty.
  • Mikołaj Paterek (Krajna) zajął II miejsce w kategorii młodzików do 15 lat z wynikiem 260,6p.
  • Marika Nowak (Grom) uplasowała się na III miejscu w grupie młodziczek do 15 lat gromadząc 240,3p.

Ponadto drużyna Gromu Więcbork uplasowała się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji zespołowej.

tekst: Przemysław Paterek, fot. nadesłane