Zamknij
REKLAMA

Borecki i Mieszczak nie mieli sobie równych na Mistrzostwach Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę

21:40, 30.10.2017 | kaszebe-baszka.pl
REKLAMA
Skomentuj
Borzecki i Mieszczak nie mieli sobie równych na Mistrzostwach Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę - fot. www.kaszebe-baszka.pl

29 października 2017 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę. Zwycięzcą turnieju został Bronisław Borecki z BEMIX Więcbork.

Turniej był finałem rozgrywek, które zapoczątkował Puchar Krajny w styczniu tego roku w Mroczy. Rozgrywki na Krajnie nabrały w tym roku dużego tempa i przyniosły zawodnikom z Krajny wiele sukcesów podczas turniejów Masters Polska 2017. Turniej o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. W turnieju rozegrano 5 rund.  Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

Mistrzem Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę, został Bronisław Borecki z BEMIX Więcbork. Zwycięzca nie spodziewał się wygranej i jak przyznał to duży sukces, który będzie procentował w przyszłości. Drugie miejsce zdobył Benedykt Mieszczak - BEMIX Więcbork, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Ryszard Mrózek - Chojny Chojnice. Wśród najlepszych zawodników sklasyfikowano: Bogdan Wenderski - Chojny Chojnice, Marcin Kania - Relax Runowo, Bogdan Kłosowski - AS Pik Chełmża, Grzegorz Dąbrowski - Hotel Zamek Gniew. Najlepszą zawodniczką turnieju była Maria Bołtruczyk z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Benedykt Mieszczak i Bronisław Borecki - BEMIX Więcbork. Drugie miejsce zdobyła para Ryszard Mrózek i Jan Szymański - Chojny Chojnice. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Ryszard Skulski i Stefan Rybacki - Sołectwo Wiele.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Chojny Chojnice – kpt. Andrzej Gradowski, Mrózek Ryszard, Szymański Jan, Wenderski Bogdan. Drugie miejsce zdobył zespół Spartanie Janowiec Wlkp. – kpt. Jabłoński Henryk, Mirosław Jabłoński, Radosław Jabłoński i Eugeniusz Rybak. Trzecie miejsce zdobył zespół Familia Więcbork – kpt. Adam Trzósło, Adam Trzósło Junior, Roman Trzósło i Tadeusz Półgęsek. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Relax Runowo, Hotel Zamek Gniew, Borowiacy Chojnice, Orły Klawkowo.

Turniej o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Mroczy.

Dodatkowe informacje o turnieju, znajdują się na www.mgokir.pl i www.kaszebe-baszka.pl

(kaszebe-baszka.pl)
REKLAMA

Komentarze (1)

mieszmiesz

0 0

Brawo Więcbork! 22:06, 03.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone