Zamknij

Nowojorskie złoto i srebro Leszka Kąkola

00:19, 15.02.2018 red.
Skomentuj Nowojorskie złoto i srebro Leszka Kąkola - fot.: csir-sepolno.pl Nowojorskie złoto i srebro Leszka Kąkola - fot.: csir-sepolno.pl

Z dwoma medalami wrócił do Sępólna Krajeńskiego z odbywających się w Nowym Jorku zawodów "2018 United States Winter Swimming National Championships" pływak ekstremalny Leszek Kąkol. Zawody odbyły się 10 lutego w lodowatych wodach Oceanu Atlanckiego (2,5°C) przy kultowej promenadzie Coney Island Boardwalk na Brooklynie w Nowym Jorku.

Mieszkaniec Sępólna wystartował najpierw na dystansie 25 metrów stylem klasycznym. Uzyskał w swojej kategorii wiekowej 60-69 lat najlepszy czas (00:21.96) i zdobył złoty medal. Osiągnięty rezultat jest tym bardziej cenny, że Leszek Kąkol pokonał także wielu młodszych pływaków, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej na tym dystansie. Zdołał go pokonać tylko występujący w kategorii 50-59 lat amerykański pływak James E Schall.

Na tym jednak nie koniec. Kolejny swój medal, tym razem srebrny, Leszak Kąkol wywalczył na dystansie 50 metrów stylem dowolnym uzyskując czas 00:58.62.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas mistrzostw świata, które odbędą się już 6 marca w Tallinie.