Zamknij

XXV Bieg Tura w Człuchowie - zaproszenie

17:12, 23.05.2018 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
XXV Bieg Tura w Człuchowie - zaproszenie - fot. UM Człuchów

Już w najbliższą niedzielę (27.05) wystartuje w Człuchowie Bieg Tura. To już XXV edycja tej imprezy. Do tej pory udział w zawodach zgłosiło już ponad 200 osób. Ostatni chętni mogą się zapisać również w dniu imprezy na kilkanaście minut przed startem.

Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Są to trzy pętle ulicami: Królewską, Wejhera, Długosza, Wyszyńskiego, Średnią Traugutta, ścieżką rowerową wzdłuż Alei Jana Pawła II, Rataja, Kamienną, Szczecińską i ponownie Królewską do mety na Rynku. Osoby które nie czują się na siłach, aby przebiec cały 10 kilometrowy odcinek, mogą zejść z trasy po jednym okrążeniu (ok. 3,3km). Wówczas zostaną sklasyfikowane w tak zwanym krótkim biegu.

- W tym roku wyjątkowo bieg główny wystartuje nie o 12:00 jak było dotychczas, lecz o godzinie 11:00 - zaznacza Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Biegi dla dzieci rozgrywane będą już od 9:30.

Tegoroczny jubileuszowy bieg jest jedną z imprez włączonych w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem Człuchowskie przestrzenie niepodległości, dlatego też startujący zawodnicy pobiegną w koszulkach o barwach białych i czerwonych.

Impreza jest otwarta dla publiczności. Organizatorzy zastrzegają, że z powodu organizacji biegu, w najbliższą niedzielę w godzinach od 11:00 do 12:30 w centrum Człuchowa mogą wystąpić czasowe zamknięcia dla ruchu wyżej wymienionych ulic.

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone