Zamknij
REKLAMA

Granty na szkolenia sportowe

19:12, 13.06.2018 | Beata Krzemińska - Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
REKLAMA
Skomentuj
Granty na szkolenia sportowe - fot. Łukasz Piecyk /Urząd Marszałkowski w Toruniu

Kluby i stowarzyszenia sportowe z regionu otrzymają w tym roku 1,6 miliona złotych z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników. Dziś (12 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy przedstawicieli najlepszych organizacji sportowych z Kujaw i Pomorza, którzy odebrali umowy na realizację tego rodzaju przedsięwzięć.

- Sport jest, był i pozostanie jednym z podstawowych narzędzi wychowawczych, kształtujących ducha, ciało i wszystkie dobre cechy, które człowiek, jako dziecko, a potem dorosły, posiadać powinien. Wszystkim przedstawicielom klubów sportowych dziękuję za aktywizację sportową dzieci i młodzieży oraz rozwój młodych talentów, które rozsławiają nas na arenach Europy i całego świata – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zarząd województwa podzielił wsparcie dla klubów sportowych w ramach otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Pomoc w wysokości 1,65 miliona złotych otrzymały 84 kluby z całego regionu, które uzyskały minimum 25 punktów w krajowym Systemie Sportu Młodzieżowego.

Środki finansowe trafią na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych. W tej puli znalazł się także wkład naszego województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów młodszych. Wsparcie na ten cel w wysokości 280 tysięcy złotych otrzymało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych.

Lista wszystkich projektów 

Dziś w Urzędzie Marszałkowski umowy na realizację tego rodzaju projektów odebrali przedstawiciele około 20 klubów sportowych z regionu, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w krajowym Systemie Sportu Młodzieżowego. Wśród nich byli przedstawiciele kilku sekcji najlepszego klubu sportowego w Polsce - bydgoskiej Zawiszy (lekkoatletyka, gimnastyka sportowa i kajakarstwo), RTW „Bydgostia”, Pacific Toruń, Stal Grudziądz oraz WTW Włocławek i Vectra Włocławek. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

- To zaszczyt stanąć przed najlepszymi z najlepszych i złożyć serdeczne podziękowania za to, że promujecie Państwo Kujawsko-Pomorskie poprzez sport. Ale przede wszystkim, że kształtujecie w młodych ludziach najważniejsze wartości, którymi później posługują się już w dorosłym życiu i wyrastają na mądrych ludzi, z których jesteśmy dumni – powiedziała podczas spotkania członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Dyscypliny sportowe, w których nasi sportowcy osiągają największe sukcesy to zwłaszcza lekkoatletyka, kajakarstwo, wioślarstwo, kolarstwo i hokej na trawie. W  Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie plasuje się na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.772 punktów za 2017 rok. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych liderem rankingu jest CWZS Zawisza Bydgoszcz, na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 29. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 43. UKS Copernicus Toruń.

(Beata Krzemińska - Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)
REKLAMA

Komentarze (1)

Kibic GROM WięcborkKibic GROM Więcbork

1 1

Pomimo tego, że Pan redaktor mieszka na terenie Gminy Więcbork nie wspominał, że pieniążki otrzymał GROM Więcbork jako jedyny klub z terenu Powiatu Sępoleńskiego. 09:25, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone