Zamknij

Ryszard Kałaczyński pobije kolejny rekord

14:55, 14.03.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Ryszard Kałaczyński pobije kolejny rekord - fot. Marcin Misiak (archiwum red.)

24 marca 2019 Ryszard Kałaczyński zostanie nowym rekordzista Polski w przebiegniętych maratonach. Na swoim koncie będzie miał przebiegnięte 682 maratony i zostanie pierwszym z takim wynikiem wśród Polaków. Jego przyjaciele organizują mu z tej okazji uroczysty maraton i serdecznie zapraszają tego dnia kibiców i wszystkich chętnych podziwiania kolejnego wyczynu Kałaczyńskiego do Wituni.

Ryszard Kałaczyński jest znanym i cenionym w Polsce, jak również na świecie, maratończykiem oraz ultramaratończykiem. Przygodę ze sportem rozpoczął od dyscypliny podnoszenia ciężarów, jednak po pewnym czasie zakupił buty do biegania i udał się na swój pierwszy trening biegowy. Tak rozpoczęła się kariera biegacza długodystansowego. W swoim dorobku maratońskim ma na koncie ponad 670 przebiegniętych maratonów w tym 38 ultramaratonów oraz 10-krotny udział w najtrudniejszym biegu świata -maratonie greckim SPARTATHLON. Do największych dotychczas wyczynów biegowych Ryszarda Kałaczyńskiego należy przebiegnięcie 366 MARATONÓW W 366 DNI, bieg 6-cio dobowy 658 km a także INDYWIDUALNY BIEG PRZEZ POLSKĘ, w którym pokonał on trasę z Zakopanego do Sopotu – 800 kilometrów zaledwie w 7 dni. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że na co dzień jest on rolnikiem, hodowcą trzody chlewnej w małej wiosce Wituni, położonej niedaleko Więcborka. Po wielu godzinach pracy w gospodarstwie rozpoczyna trening. Najczęściej trenuje wieczorami a nawet późną nocą. Trening składa się z biegu na odcinkach od 20 do 50 kilometrów. Uzupełnieniem treningu biegowego jest trening siłowy ze sztangą, oparty na bojach technicznych stosowanych w podnoszeniu ciężarów. Dzięki temu został dwukrotnie złotym medalistą Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. W 2008 roku odegrał główną rolę w filmie dokumentalnym OSTATNIA PROSTA zrealizowanym przez TVP Polonia, którego akcja rozgrywa się w Grecji podczas biegu SPARTATHLON. Obecnie Ryszard dołącza do swoich treningów rower i pływanie.  Ryszard Kałaczyński został wyróżniony wieloma nagrodami, ale najważniejszą z nich jest nagroda National Geographic otrzymana z rąk Martyny Wojciechowskiej w kategorii WYCZYN I CZŁOWIEK ROKU.

Królewski maraton Rysia poprzedzać będzie również ważne wydarzenie. W Wituni od 15 marca 2019 roku Witunia Weekend Maraton po raz drugi organizuje DZIESIĘCIOMARATON (PLUS) na dystansie 42,195 kilometrów. Jedyny taki w Polsce a może i na świecie, czyli dziesięć maratonów dzień po dniu. Dodatkowo, kilku jego przyjaciół przy tym projekcie będzie  biegało dwa maratony jednego dnia, dlatego nazwa dziesięciomaratonu z plusem. Ich celem jest zrobić 20 maratonów w 10 dni. 

Trzymamy kciuki za naszych biegaczy i zapraszamy do kibicowania Ryszardowi Kałaczyńskiemu i jego przyjaciołom.

oprac. na podstawie materiałów nadesłanych przez: Kamil Gwóźdź - Witunia Weekend Maraton

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

JumpJump

3 1

Rysiu jesteś WIELKI ! 21:13, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone