Zamknij

Wszystkie zawodniczki Tarpana Mrocza wróciły z Mistrzostw Polski z medalami

21:33, 30.10.2019 źródło: UMiG Mrocza Aktualizacja: 15:53, 01.11.2019
Skomentuj Wszystkie zawodniczki Tarpana Mrocza wróciły z Mistrzostw Polski z medalami - fot. UMiG Mrocza Wszystkie zawodniczki Tarpana Mrocza wróciły z Mistrzostw Polski z medalami - fot. UMiG Mrocza

Od 25 do 27 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski poniżej lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów. W zawodach wystartowały 4 zawodniczki MGLKS Tarpan Mrocza.

Wszystkie zawodniczki wróciły z medalami. Pobitych zostało również kilka rekordów Polski.

W kategorii do 45 kg wystartowała Lidia Hawryło z wynikiem 96 kg (43+53) – 165,1 pkt zdobyła 3 złote medale: w dwuboju, w rwaniu oraz w podrzucie.

W kategorii do 59 kg Weronika Najdowska osiągnęła wynik 120 kg (53+67) – 170,8 pkt zdobywając srebro w rwaniu oraz 2 brązy: w dwuboju i w podrzucie.

W kategorii do 64 kg Monika Marach zdobyła 3 złote medale osiągając wynik 190 kg (88+102) z wynikiem punktowym 254,3. Wynik ten był najwyższym wynikiem zdobytym przez wszystkie Panie na tych zawodach.

W kategorii powyżej 76 kg Dominika Najdowska zdobyła złoto w rwaniu oraz dwa srebra: w dwuboju i w podrzucie. Osiągnęła wynik 175,2 pkt – 159 kg (74+85).

Monika Marach ustanowiła tez kilka rekordów, chwilę później je poprawiając i ostatecznie jest rekordzistka w kat. do 64 kg:

• w rwaniu z wynikiem 88 kg w kategoriach wiekowych U15, U17, U20, U23 oraz seniorka;
  • w podrzucie z wynikiem 102 kg w kategoriach U15 i U17
  • w dwuboju – 190 kg – kategorie: U15, U17, U20, U23 i seniorka.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zawodniczki Tarpana zdobyły 2 miejsce wystawiając zaledwie 4 zawodniczki.

Gratulujemy osiągniętych wyników oraz pobitych rekordów.

(źródło: UMiG Mrocza)