Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Literacki budżet obywatelski

08:04, 22.09.2020 | E.S
Skomentuj Sępólno: Literacki budżet obywatelski
REKLAMA

Prawie 30 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych ma do dyspozycji w tym roku Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. O wyborze pozycji, które powinny znaleźć się na półkach zdecydują sami czytelnicy. Wszystko w ramach literackiego budżetu obywatelskiego.

Sępoleńska biblioteka uczestniczy w prowadzonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu z funduszy centralnych udało się pozyskać 9900 złotych. Kolejne 19000 złotych biblioteka dołożyła z własnych środków.

Zebrane w ten sposób pieniądze wystarczą na zakup kilkuset nowych książek.

„Zwracamy się zatem do czytelników z prośbą, aby doradzili bibliotekarzom, jakie książki powinny znaleźć się na półkach bibliotecznych. Chcemy, abyście Państwo mieli wpływ na to jakie książki znajdą się w naszych zbiorach. Chcemy, aby to były książki poszukiwane, wartościowe i uwielbiane przez czytelników” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

 Propozycje można zgłaszać osobiście w sekretariacie placówki lub poprzez formularz

dostępny na stronie internetowej sępoleńskiej biblioteki: http://www.biblioteka-sepolno.pl/ 

Na tej samej stronie dostępny jest też katalog książek już znajdujących się w wypożyczalni. Zgłoszenia w ramach literackiego budżetu obywatelskiego będą przyjmowane do końca października.

źródło: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz