Zamknij
REKLAMA

Spektakl PTAK w Nakielskim Ośrodku Kultury

16:03, 07.10.2020 | E.S
Skomentuj Ptak - fot. Monika Stolarska
REKLAMA

Serdecznie zapraszamy na spektakl PTAK w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który odbędzie się 24. października o godzinie 19:00 w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Czy to na pewno ptak?
A może to jakaś metafora?
Symbol czegoś wielkiego? Jakiejś nadchodzącej zmiany?
Zwiastun końca znanego nam świata?

Teatr od zawsze marzy o tym, by wpływać na rzeczywistość, zabierać głos w sprawach publicznych, nadążać za aktualnymi problemami społecznymi. Sztuka w ogóle to narzędzie podejrzane, operujące podtekstami i szukające wolności.

A co ze sztuką, która jest tylko próbą dania ludziom odrobiny piękna i radości? Co z komedią, która jest tylko komedią? Co jeśli ptak to po prostu... ptak. Żadnych podtekstów, zero polityki, czy współczesnych odniesień – w końcu coś dla zabawy. Ale czy na pewno?

I o czym właściwie jest ta sztuka?

Mieszkańcy pewnego miasta dowiadują się, że następnego dnia nad ich głowami wzniesie się wielki złocisty ptak. Podobno jakichś natchniony student szykuje niezapomniane widowisko, na które zaprasza całe miasto. Tego wydarzenia nie przepuszczą oczywiście włodarze miasta, którzy będą chcieli strzec znanego dobrze wszystkim porządku. Przecież w tym mieście nigdy nie było i nie będzie takich ptaków! Ani takich zgromadzeń. Ani takich studentów. Najlepiej jeśli w ogóle będzie tak, jak było wcześniej.

Magda Drab reżyseruje niemalże stuletni tekst, w którym szuka odpowiedzi na pytanie, czy teatr może coś zmienić? Czy śmiech i obcowanie ze sztuką mogą sprawić, że staniemy się lepsi? W końcu – zważając na niezwykłą aktualność tekstu Jerzego Szaniawskiego – czy sama rzeczywistość w ogóle się zmienia? Może do zmiany potrzebny jest ptak?

Spektakl odbywa się w ramach projektu Teatr Polska

Bilety do nabycia w kasie Nakielskiego Ośrodka kultury w cenie 25 zł.

Reżyseria Magda Drab
Scenografia i kostiumy Karolina Fandrejewska
Muzyka na żywo  Albert Pyśk
Ruch sceniczny Jakub Lewandowski
Inspicjentka Hanna Gruszczyńska

Występują
Emilia Piech, Paweł L.Gilewski, Marian Jaskulski, Karol Franek Nowiński, Jerzy Pożarowski, Jakub Ulewicz, Marcin Zawodziński

Czas: 90 min bez przerwy

Fot. Monika Stolarska

UWAGA
Spektakl odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa przez cały czas trwania spektaklu. Przy wejściu na wydarzenie prosimy o dezynfekcję rąk.

Michał Dubkowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz